ضد عفونی کردن محتویات روی تسمه نقاله با لامپ UVC

نوشته شده در تاریخ1400-03-31 توسط 374

سیستم هایِ ضد عفونی مبتنی بر لامپ اشعه UV-C در صنایع مواد غذایی،دارویی،صنایع دریایی، استفاده شده و در بسیاری از فرآیندهایِ تولید خودکار و لجستیک، بهره گیری کاملاً اقتصادی از کمربندهای مقاوم در برابر UV-C امکان عملکرد واقعی و ایمنِ سیستمهای ضد عفونی با اشعه UV ضد عفونی را فراهم کرده است.

انجام ضدعفونی و استریل مواد غذایی روی تسمه نقاله با لامپ uvc

از آنجایی که ضدعفونی کردن با اشعه UVC بسیار سریع و آسان است، استفاده از آن به بخشی جدایی ناپذیر از حوزه تکنولوژی بهداشت و درمان تبدیل شده و نقشی اساسی در این حوزه دارد.

تسمه نقاله بدون محافظت در برابر اشعه UV ضدعفونی کاربرد محدودی داشته و پوشش آن می تواند به سرعت شکننده شده و با میکروبها آلوده شود و از این جهت به یک خطر بهداشتی تبدیل شود.در فرآیند ضد عفونی کردن محتوای تسمه نقاله که البته در برابر لامپ اشعه فرابنفش UVC مقاوم است،بدون نیاز به هیچ گونه محافظی در برابر اشعه یو وی سی مورد استفاده قرار میگیرد. تمام پوشش های PVC و PU تسمه نقاله و پردازش آن موسوم به (Transilon/Transtex) بایستی مبتنی بر پارچه با فرمولاسیون تثبیت شده در برابر اشعه UVC تولید شده باشد تا از فرسودگی زود هنگام تسمه نقاله بدلیل تأثیر اشعه UV باند C (با ایجاد ترک و تمایل به پارگی) بطور مطمئن،جلوگیری کند.در این فرآیند، سطح تسمه نقاله دست نخورده باقی می ماند و بنابراین آلوده نبوده و توانایی استریل ماندن خود را حفظ می کند.

ساخت تسمه نقاله های مقاوم در برابر لامپ اشعه یو وی سی

طی چند سال اخیر با توجه به افزایش تقاضا برای بهداشت و محافظت از سلامتی و تهیه و خرید لامپ یو وی سی به همراه مواد اولیه استفاده شده در تولید تسمه نقاله ها،بصورت دائمی بهبود یافته تا جاییکه پایداری سطح و عمر مفید کمربندها با تابش اشعه UV، بسیار زیادتر  و حتی چندین برابر شده و در نتیجه فرآیندها قابل اعتماد تر انجام میشوند.وقتی نوار تسمه نقاله ها بدرستی عمل کنند،خطر انتقال آلودگی از کمربند به آنچه که توسط تسمه نقاله،حمل  شده تا حد قابل توجهی کاهش می یابد.

در سایت فروشگاه لوازم تجهیزات پزشکی کالا طب انواع لامپ UVC وجود داشته که به عنوان مثال لامپ UVC اسرام 55 وات ساخت روسیه یکی از لامپهای موثر در میکروب کشی،استریل،گندزدایی و ضدعفونی،تصفیه آب و سایر کاربردهای دیگر می باشد.

بیشتر بدانید: چگونه با لامپ UVC فرآیند ضدعفونی انجام می شود

سیستم هایِ ضد عفونی مبتنی بر اشعه UV-C در مواد غذایی،دارویی،صنایع دریایی،اعمال شده و آنها یک مزیت رقابتی،ارائه میدهند که نباید دست کم گرفته شود.در بسیاری از فرآیندهایِ تولید خودکار و لجستیک، بهره گیری کاملاً اقتصادی از کمربندهای مقاوم در برابر اشعه UV ضد عفونی کننده امکان عملکرد واقعی و ایمنِ سیستمهای ضد عفونی با اشعه UV را فراهم کرده و همواره،عملیات طبیعی ضد عفونی کردن با اشعه UV-C جزو نخستین گزینه منتخب ضدغفونی و استریلاسیون برای سیستم های مدرن است.

منابع

فرابنفش

UV-C resistant conveyor belts

محصولات مرتبط
1,150,000 تومان 1,250,000 تومان
خلاصه ویژگیهای لامپ uvc : برند: فیلیپس (PHILIPS) مدل: TUV 30W G30T8 توان: 30 وات لامپ uvc فیلیپس طول 90 سانتی‌متر لامپ یو وی سی فیلیپس مدل مهتابی فلورسنتی لامپ uv ضدعفونی اتاق عمل،چراغ یو وی اتاق عمل استفاده...
1,100,000 تومان 1,250,000 تومان
لامپ مهتابی 55 وات UVC اسرام ویژگیها: کاربرد: ضدعفونی، تصفیه آب،میکروب کشی طول لامپ یو وی: 90 سانتی‌متر ساخت کشور روسیه نوع نور : فلورسنت مدل: HNS 55W G13 حداکثر طول موج: 253.7 نانومتر طول عمر مفید تا 9000...
1,300,000 تومان 1,400,000 تومان
لامپ مهتابی 120 سانت UVC فیلیپس خلاصه ویژگیها: ساخت لهستان توان مصرفی: 36 وات کاربرد: ضدعفونی، تصفیه آب،تصفیه هوا قابل استفاده به عنوان لامپ آنتی باکتریال مدل: TUV 36W SLV حداکثر طول موج: 253.7 نانومتر طول...
نوشته‌های مرتبط

چگونگی تصفیه آب با اشعه UVC همراه با محاسبات ریاضی

توسطمحتوا پردازان کالا طب 282 1400-03-26

کاربرد انواع لامپ UV )یو وی)

توسطمحتوا پردازان کالا طب 9981 1398-11-05

چگونه با لامپ UVC فرآیند ضدعفونی انجام می شود

توسطٌمحتوا پردازان کالا طب 3927 1398-05-26

آشنایی با اشعه uv و انواع آن

توسطٌمحتوا پردازان کالا طب 1852 1398-05-26
ارسال نظر
پاسخ دهید
لطفا برای ارسال نظر وارد شوید.

فهرست

جستجو

مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم