برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

کاربردهای لامپ مادون قرمز

نوشته شده در تاریخ1398-11-03 توسط 2110

برای تامین گرمایش حیوانات خانگی ، پرندگان و همچنین انواع طیور مانند مرغ ، بلدرچین ، کبک و غیره از سیستم های گرمایشی متنوع می توان استفاده نمود.اما یکی از بهینه ترین و مقرون به صرفه ترین روش های گرمایش حیوانات ، پرندگان و طیور استفاده از لامپ مادون قرمز (لامپ مادر مصنوعی) می باشد.اصلی ترین استفاده لامپ مادون قرمز در مرغداری ها و سالن های پرورش مرغ ، بلدرچین و سایر طیور می باشد.لامپ مادون قرمز که با نام های لامپ IR یا لامپ مادر مصنوعی نیز شناخته میشود برای گرمایش جوجه های تازه متولد شده یا طیور نگهداری شده در قفس استفاده فراوان میشود.از لامپ مادر مصنوعی برای گرمایش جوجه ها و خشک شدن پر آنها و جلوگیری از بیماری های مختلف در اولین ساعات بیرون آمدن از تخم استفاده میشود.لازم به ذکر است افراد حرفه ای و با تجربه برای کنترل بهتر دما از ترموستات لامپ مادر مصنوعی استفاده می نمایند.زیرا همان طور که می دانید جوجه ها هر چقدر که بزرگ میشوند کمتر به این لامپ و دمای آن نیاز خواهند داشت.


نکته مهم : استفاده از سایر لامپ ها به جای لامپ مادر مصنوعی برای گرم کردن جوجه های تازه از تخم بیرون آمده ( خارج شده از دستگاه جوجه کشی ) به علت تابش مستقیم نور کاملاً زیان آور است.مادر مصنوعی مخصوص این کار می باشد و طراحی آن مخصوص تولید گرما می باشد.از طرفی به طور ذاتی طیور نسبت به رنگ و نور قرمز رنگ حساس می باشند و جذب آن میشوند.


علاوه بر استفاده این لامپ برای گرمایشی حیوانات ، از لامپ مادون قرمز یا لامپ اینفرارد در رستوران ها و مراکز تفریحی که در محیط باز واقع شده اند نیز بسیار استفاده میشود.لامپ infrared نور را از طریق هوا مانند نور طبیعی انتشار میدهد، اما با خود گرما را نیز منتشر می کند و با هر جسمی که در تماس باشد آن را گرم خواهد کرد.لامپ های مادون قرمز معمولا از حرارت تابشی برای فرایندهای صنعتی ، گرمایش ساختمان ، گرمایش حیوانات خانگی ، مرغداری ها و قفس ها نگهداری طیور و برای درمان انسانی استفاده می شود.چراغ های مادون قرمز برای دستگاه های دید در شب نیز استفاده می شود در شرایطی که نور معمولی کاربرد ندارد.لامپ مادون قرمز در برخی از ابزار علمی و صنعتی برای تجزیه شیمیایی مایعات و گاز استفاده می شود.
لامپ های گرمای مادون قرمز معمولا لامپ های رشته ای می باشند که قادر به تولید اشعه مادون قرمز هستند. لامپ های مادون قرمز جهت کار در پوشش های خنک کننده و آماده سازی پلاستیک برای تشکیل مواد صنعتی ، پخت و پز و کاربردهای شخصی مانند ارائه گرما کاربرد خاص دارد.از لامپ های مادون قرمز برای رفع دردهای عصبی،سرماخوردگی،تمرینات ورزشی و استراحت عضلات استفاده فراوانی میشود.
اشعات مادون قرمز با فناوری بایوانرژی به دلیل مکانسیم خاصی که دارند با 1000 تا 40000 آنگستروم ساطح می شوند و بعد از برخورد با سطح پوست به صورت گسترده پخش شده و باعث ایجاد گرمای لذت بخشی بر سطح پوست میشود.گرمای حاصله باعث دور شدن مواد زاید و ایجاد آرامیش در اعصاب و بهبود گردش خون می گردد.
امواج مادون قرمز می توانند از تمام لایه های پوست عبور کرده و به صورت مستقیم با گلبول های آب و خونی داخل عضلات در ارتباط باشند و تاثیر مستقیم بر فرایند درمان بگذارند.از این لامپ فروسرخ برای موارد بهداشتی و رفع بیماری های پوستی و انگل ها و استریلیزاسیون سطحی نیز استفاده میشود.
در مورد ارتفاع نصب لامپ نیز باید ذکر کرد در صورتی که سالن نگهداری طیور شما و به طور کلی محل زندگی طیور گرم باشد لامپ را با ارتفاع بیشتری نصب کنید تا ظرفیت بیشتری را گرم نماید و در صورتی که محل نگهداری طیور ، سالن شما سرد می باشد ارتفاع نصب لامپ را کم کنید در ارتفاع نزدیک تری نسبت به زمین آن را نصب کنید. به طور معمول ارتفاع لامپ حدودا 50 تا 60 سانتی متر در نظر گرفته میشود.


مزایای استفاده از لامپ مادر مصنوعی ( لامپ مادون قرمز ) :
-خشک شدن کف سالن و کاهش بیماری های حاصل از رطوبت
-افزایش ضریب تبدیل
-جلوگیری از تجمع جوجه ها در یک محل و خفگی
-توزیع دما به صورت مناسب
-کاهش بیماری های پوستی در طیور
-نیاز به سیستم تامین اکسیژن اضافی ندارد و اکسیژن سالن را کاهش نمی دهند.
-هزینه نگهداری کم تر نسبت به سایر گزینه ها
-اتلاف بسیار کم تر دما نسبت به سایر گزینه ها


در فروشگاه کالا طب مدل های لامپ مادون قرمز osram ، لامپ مادون قرمز فیلیپس Philips ، لامپ مادون قرمز porsa ، لامپ مادون قرمز جنرال الکتریک و … به فروش می رسد.

نوشته‌های مرتبط

کاربرد انواع لامپ UV )یو وی)

توسطمحتوا پردازان کالا طب 6105 1398-11-05
ارسال نظر
پاسخ دهید

فهرست

کد QR

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم