ضدعفونی اتاق با تکنولوژی Air Zing اسرام

نوشته شده در تاریخ1400-03-03 توسط 326

فناوری اشعه UVC اثبات شده برای انجام ضدعفونی هوا و تصفیه آب

فرآیند جهانی شدن و افزایش روزانه عبور و مرور، توجه بیشتر به بهداشت عمومی در جهان را به همراه داشته است. بسیاری از موسسات علمی-تحقیقاتی و شرکت های داروسازی سخت در تلاش هستند تا راه حل هایی برای مقابله با چنین چالش هایی ارائه دهند.

تابش اشعه فرابنفش ضدعفونی که توسط لامپ یو وی سی (UVC) با طول موجی بین 200 تا 280 نانومتر صورت می‌پذیرد جهت ضد عفونی کردن هوا،تصفیه آب و از بین بردن انواع میکروارگانیسم های مضر موجود در مایعات یا روی سطح محصولات غذایی استفاده می‌شود. در هوا نیز با استفاده از تکنولوژی لامپ یو وی سی UV-C می توان بیش از 99.9 درصد از کل عوامل بیماری‌زا را در عرض چند ثانیه، بدون افزودن مواد شیمیایی وبدون عوارض جانبی مضر یا یک محلول ارزان قیمت ضدعفونی،از بین برد.

اشعه یو وی سی می تواند اکثر میکرو ارگانیسم ها را از بین ببرد

هسته سلولی میکروارگانیسمها که شامل انواع باکتری‌ها و ویروس‌ها بوده و خود میکروارگانیزم حاوی تایمین(Thymine)است.تایمین یک عنصر شیمیایی متشکل از DNA / RNA بوده و اشعه یو وی سی (UVC) با طول موج 253.7 نانومتر را جذب کرده و با تشکیل دیمرهای تایمین به اندازه ای تغییر میابد که دیگر سلول قادر به تکثیر و زنده ماندن نیست.

اشعه UVC به دیواره سلولی میکرو ارگانیسم نفوذ کرده و فوتون های پرانرژی یو وی سی توسط پروتئین های سلول و DNA / RNA جذب می شوند.این اشعه به ساختار پروتئین آسیب زده  و باعث اختلال در متابولیسم می شود.ساختار DNA / RNA از نظر شیمیایی تغییر کرده و سپس  موجودات دیگر نمیتوانند تکثیر شونداز آنجا که میکروارگانیسم‌ها اکنون قادر به متابولیسم یا تکثیر نیستند، پرتو فرابنفش یو وی سی به طور موثر و ایمن منطقه مورد تابش اشعه را تمیز کرده است.

Air Zing محصول جدیدی از شرکت اسرام

این محصول نور فرابنفش با طول موج 253.7 نانومتر تولید نموده که جهت گندزدایی و تصفیه هوا بسیار موثر ایده آل است.از بین بردن 99.9٪ از میکروارگانیسم ها با فن آوری این ثابت شده از ویژگیهای محصول به شمار میرود.طراحی بالاست مخصوص OSRAM جهت بهینه سازی عملکرد لامپهای HNS اسرام مثل لامپ uvc اسرام 55 وات و مجهز به سنسور مادون قرمز جهت خاموش کردن اشعه UV هنگام ورود افراد به فضای اتاق با تأخیر 30 ثانیه ای جهت افزایش ایمنی عملیاتی و بدون انتشار گاز ازون (OZONE FREE) و پوشش 360 درجه ای از ویژگیهای دیگر محصول ایر زینگ (Air Zing) اسرام است.

بیشتر بدانید: چگونه با لامپ UVC فرآیند ضدعفونی انجام می شود

فناوری انحصاری ایر زینگ (Air Zing) حاوی کیت محافظ مادون قرمز

کیت محافظ اشعه مادون قرمز که توسط شرکت اسرام تولید شده، از قرار گرفتن انسان در معرض اشعه فرابنفش جلوگیری می‌کند. به محض ورود افراد به محیط، کیت مادون قرمز آن را تشخیص داده و بلافاصله کل سیستم  ایر زینگ را خاموش می کند. 

30 ثانیه تاخیر در شروع روشنایی
سنسور مادون قرمز با تشخیص اینکه افرادی وارد فضای اتاق می شوند بلافاصله سیستم روشنایی را خاموش می کند.سطح پوشش  سیستم ایر زینگ بین 80 تا 150 متر مربع، بسته به ارتفاع نصب بوده و پوشش مقاوم در برابر اشعه یو وی و بهره مندی از بالاست مخصوص جهت بهینه سازی عملکرد لامپ های uv ضدعفونی برند اسرام از سایر ویژگیهای محصول می‌باشد.

ویژگی لامپ UVC بکار رفته در محصول AIR ZING

این لامپ مهتابی فرابنفش UV دارای طول موج 253.7 نانومتر بوده و  برای از بین بردن 99.9 درصد از ویروسها و باکتریها کارایی دارد. این محصول دارای کیفیت برتر و ساخت اروپا و از نوع بدون انتشار ازن بوده  که توسط بازار جهانی به عنوان یک فن آوری ایمن شناخته می شود.فناوری پوشش ضد اشعه ماورا بنفش که هیچ گونه تاثیر جانبی روی قسمتهای سیستم روشنایی که با فناوری اشعه یو وی سی در حال ضدعفونی و گندزدایی است، ندارد.

منبع:

OSRAM air zing

محصولات مرتبط
1,250,000 تومان 1,350,000 تومان
خلاصه ویژگیهای لامپ: TUV PL-L 18W/4P توان مصرفی: 18 وات کاربرد : ضد عفونی،تصفیه آب،گندزدایی هوا حداکثر طول موج تا 253.7 نانومتر طول لامپUV به اندازه 22.5 سانتی متر طول عمر مفید تا 9000 ساعت شکل ظاهری لامپ :...
550,000 تومان
خلاصه ویژگیهای محصول: توان مصرفی : 18 وات کاربرد لامپ UV: برای ضدعفونی هوا و تصفیه آب انجام ضد عفونی موثر و سازگار با محیط زیست ساخت جعبه و باکس ضد عفونی  با لامپ استریل کردن بدون استفاده از مواد شیمیایی دارای...
1,100,000 تومان 1,250,000 تومان
لامپ مهتابی 55 وات UVC اسرام ویژگیها: کاربرد: ضدعفونی، تصفیه آب،میکروب کشی طول لامپ یو وی: 90 سانتی‌متر ساخت کشور روسیه نوع نور : فلورسنت مدل: HNS 55W G13 حداکثر طول موج: 253.7 نانومتر طول عمر مفید تا 9000...
نوشته‌های مرتبط

کاربرد انواع لامپ UV )یو وی)

توسطمحتوا پردازان کالا طب 9981 1398-11-05

چگونه با لامپ UVC فرآیند ضدعفونی انجام می شود

توسطٌمحتوا پردازان کالا طب 3927 1398-05-26

آشنایی با اشعه uv و انواع آن

توسطٌمحتوا پردازان کالا طب 1852 1398-05-26
ارسال نظر
پاسخ دهید
لطفا برای ارسال نظر وارد شوید.

فهرست

جستجو

مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم