راهنمای انتخاب و خرید تشک مواج

نوشته شده در تاریخ1398-01-02 توسط 2707

تشک مواج چیست؟

تشک مواج یا همان تشک ضد زخم بستر با برخورداری از مکانیزمهای خاص،از ایجاد فشار دائمی بر روی پوست و در نتیجه افزایش جریان خون جلوگیری میکند.این امر موجب جلوگیری از ایجاد زخم بستر میشود.

انواع مختلف تشک مواج 

تشک مواج دارای انواع مختلفی می باشد.قدیمی ترین نوع این تشکها همان تشک های فومی بوده که فشار را به صورت یکسان بر تمامی نقاط بدن کاهش داده و جریان خون را در تمام بدن تسهیل میکند. با این وجود تشکهای ضد زخم بستر بادی میتوانند کارایی بهتری نیز داشته باشند. در حال حاضر تشک های مواج در دو نوع حبابی یا تخم مرغی و سلولی موجود تولید و عرضه میشود.

کاربرد استفاده از تشک مواج

هدف استفاده از تشک مواج ضد زخم بستر، توزیع کردن وزن و فشار در نواحی مختلف بدن از طریق پر و خالی کردن سلولهای هوا میباشد. محفظه های هوا بصورت "موجی" پر و خالی شده و این موضوع به بهبود گردش خون در مویرگها و جریان اکسیژن،کمک میکند. برای بیمارانی که به مدت طولانی ناچار به استراحت بر روی تخت هستند، استفاده از تشک های مواج یا ضد زخم بستر،به شدت توصیه میشود.

چه نوع تشک مواجی برای من مناسب است؟

تشک های مواج ضد زخم بستر بسته به زمان استراحت بیمار و مرحله پیشرفت زخم در 4 سطح طبقه بندی میشوند:

سطح 1: تشک های مواج زخم بستر تخم مرغی:

این نوع تشکها برای حالتی که نشانه های زخم بستر هنوز نمایان نشده و در حالتیکه زمان استراحت بیمار کمتر از دو ماه باشد،قابل استفاده است.در غیر اینصورت نه تنها موجب بهبود زخم بستر نشده، بلکه خود میتواند موجب ایجاد زخم بستر شود.

سطح 2: تشک های مواج زخم بستر سلولی متوسط:

از این نوع تشک مواج برای حالتی که زخم ایجاد نشده ولی نشانه های ایجاد زخم (مانند قرمز شدن پوست) در حال نمایان شدن است، استفاده میشود.

سطح 3: تشک های مواج زخم بستر سلولی پیشرفته:

از این نوع تشکها در حالتی که زخم بستر ایجاد شده استفاده میشود و استفاده از آن موجب بهبود زخم میشوند.

سطح 4: تشک های مواج زخم بستر اورژانسی:

از این تشک ها در مواقعی استفاده میشود که زخم بسیار عمیق و دردناک شده است؛ بصورتی که زخم تا عمق لایه های زیرین پوست هم نفوذ کرده باشد. در این مواقع بیمار باید بلافاصله تحت مراقبت قرار گرفته و الزاماً از تشک های سطح چهارم استفاده نماید.


منبع: healthline

محصولات مرتبط
1,130,000 تومان 1,200,000 تومان
تشک مواج تخم مرغی KMC خلاصه ویژگیها: KMC Medical Anti-decubitus System برند: کی ام سی عدم ایجاد حساسیت برای کاربر کارکردن آسان و راحت با دستگاه کاربرد: جلوگیری و درمان زخم بستر جنس تشک از نوع PVC مخصوص...
5,000,000 تومان
خلاصه ویژگیهای محصول: ضخامت سلول : 3 اینچتحمل وزن تا 110 کیلوگرمارتفاع سلول : 7.5 سانتیمتردارای موتور پرقدرت و کم صداجنس پارچه و سلول از نوع PVCزمان چرخش هوا در پمپ: 6 دقیقهجهت مصارف بیمارستانی و خانگیتولید 5 تا 8...
3,400,000 تومان 3,500,000 تومان
تشک مواج ایزی لایف سلولی خانگی 6600 خلاصه ویژگیها: برند: EASY LIFE مدل:  ADJ 6600 کاربرد: جلوگیری و درمان زخم بستر ابعاد تشک: 200×90 سانتی‌متر تحمل وزن تا 150 کیلوگرم پمپ تشک:سبک، بی‌صدا و بدون لرزش مناسب...
نوشته‌های مرتبط

چگونگی مراقبت از زخم بستر

توسطٌمحتوا پردازان کالا طب 1557 1397-12-25
ارسال نظر
پاسخ دهید

فهرست

جستجو

مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم