لامپ مادون قرمز: کاربردها و استفاده

نوشته شده در تاریخ1398-11-05 توسط 8411

لامپ مادون قرمز چیست؟

لامپ مادون قرمز از نوع رشته ای بوده و قادر به تولید اشعه مادون قرمز است.برای تامین گرمایش حیوانات خانگی، پرندگان و انواع طیور مثل مرغ،بلدرچین،کبک میتوان از سیستم های گرمایشی متنوع استفاده کرد.بهینه ترین و مقرون به صرفه ترین روش گرمایش حیوانات،پرندگان و طیور استفاده از لامپ مادون قرمز (لامپ مادر مصنوعی) می‌باشد.اصلی ترین استفاده لامپ مادون قرمز در مرغداری ها و سالن های پرورش مرغ، بلدرچین و طیور می باشد.

کاربردهای لامپ مادون

لامپ مادون قرمز با نام های دیگری مانند لامپ IR نیز شناخته می‌شود برای گرمایش جوجه های تازه متولد شده یا طیور نگهداری شده در قفس نیز از لامپ مادون قرمز استفاده می‌شود.از لامپ مادون قرمز برای گرمایش جوجه ها و خشک کردن پر آنها و جلوگیری از بیماری‌های مختلف در اولین ساعات بیرون آمدن از تخم استفاده می‌شود.

افراد حرفه ای و با تجربه برای کنترل بهتر دما از ترموستات استفاده می‌کنند زیرا جوجه ها هر چقدر بزرگتر شوند کمتر به این لامپ و دمای آن نیاز خواهند داشت.نکته مهم : استفاده از سایر لامپها بجای لامپ مادون قرمز برای گرم کردن جوجه های تازه متولد شده، به‌علت تابش مستقیم نور کاملاً زیان آور است.از سوی دیگر بطور ذاتی طیور نسبت به رنگ و نور قرمز حساس بوده و جذب آن می‌شوند.

از لامپ مادون قرمز میتوان در رستورانها و مراکز تفریحی واقع در محیط باز نیز استفاده نمود.لامپ مادون قرمز علاوه بر انتشار نور طبیعی از راه هوا با خود گرما را نیز منتشر می‌کند.معمولاً از حرارت تابشی لامپ قرمز برای فرایندهای صنعتی،گرمایش ساختمان و درمان استفاده می‌شود.چراغهای مادون قرمز برای دستگاه های دید در شب نیز کاربرد دارد.لامپ مادون قرمز در برخی ابزارهای علمی و صنعتی برای تجزیه شیمیایی مایعات و گاز استفاده می‌گردد.

این نوع لامپها، جهت کار در پوشش های خنک کننده و آماده سازی پلاستیک برای تشکیل مواد صنعتی، پخت و پز و کاربردهای شخصی مانند گرماسازی کاربرد دارد.از لامپ های مادون برای رفع دردهای عصبی،سرماخوردگی،تمرینات ورزشی و استراحت عضلات استفاده فراوان می‌شود.

لامپ مادون قرمز با استفاده از فناوری بایو انرژی از 1000 تا 40000 آنگستروم ساطع کرده و بعد از برخورد با سطح پوست به‌صورت گسترده پخش شده و باعث ایجاد گرمای لذت بخش می‌شود.گرمای حاصله باعث دور شدن مواد زاید و ایجاد آرامش در اعصاب و بهبود گردش خون می‌شود.اشعه مادون قرمز از تمام لایه های پوست عبور کرده و به‌صورت مستقیم با گلبول های داخل عضلات در ارتباط بوده و تاثیر مستقیم بر فرایند درمان دارد.از لامپ اینفرارد (مادون قرمز) برای موارد بهداشتی و رفع بیماریهای پوستی و استریلیزاسیون سطحی استفاده می‌شود.

در مورد میزان ارتفاع نصب لامپ نیز باید ذکر شود در صورتیکه هوای سالن نگهداری طیور نزدیک به گرم باشد، لامپ را با ارتفاع بیشتری نصب کرده تا ظرفیت بیشتری را گرم کند و در صورتی که هوای سالن نزدیک به سرد باشد،بایستی ارتفاع نصب لامپ را کم کنید و لامپ را در ارتفاع کمتری نسبت به سطح زمین قرار دهید. معمولاً ارتفاع لامپ 50 تا 60 سانتی متر در نظر گرفته می‌شود.برای مشاهده قیمت و خرید لامپ مادون قرمز وارد لینک شوید.

مزایای استفاده از لامپ مادون قرمز

  • افزایش ضریب تبدیل
  • توزیع دما به‌صورت یکنواخت
  • کاهش بیماری های پوستی در طیور
  • بدون نیاز به سیستم تامین اکسیژن
  • هزینه نگهداری کمتر نسبت به سایر گزینه ها
  • اتلاف کم تر دما نسبت به گزینه های دیگر
  • جلوگیری از تجمع جوجه ها در یک محل و خفگی
  • خشک کردن کف سالن
  • کاهش بیماریهای حاصل از رطوبت
محصولات مرتبط
550,000 تومان
لامپ اینفرارد برند: نور (NOOR) توان مصرفی: 250 وات مدل NIR 250W 230V E27 رشته ای حرارتی سرپیچ معمولی جنس حباب: شیشه سخت عمر مفید تا 6000 ساعت کاربرد:حرارتی،گرمایشی ساخت ایران
780,000 تومان
لامپ اینفرارد برند: فیلیپس (PHILIPS) توان مصرفی: 250 وات رشته ای حرارتی جنس حباب: شیشه سخت عمر مفید تا 5000 ساعت کاربرد: ایجاد گرمایش و حرارت ساخت کره جنوبی
ارسال نظر
پاسخ دهید

فهرست

جستجو

مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم