Click for more products.
No produts were found.

لامپ مادون قرمز (اینفرارد)

لامپ مادون قرمز (اینفرارد) یک قطعه الکتریکی است که اشعه مادون قرمز را منتشر می کند. امواج منتشر شده توسط این لامپ دارای طول موج هایی بیشتر از امواج مرئی و کوتاه تر از امواج رادیویی است و برای مصارف مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد که یکی از موارد استفاده از لامپ مادون قرمز (فروسرخ) جنبه درمانی آن است.یکی از بهترین روشهایی که امروزه برای تسکین درد و کوفتگی بدن مورد استفاده قرار می گیرد، لامپ مادون قرمز است. اشعه Infrared یا مادون قرمز با نفوذ به عمق لایه اپیدرم پوست، باعث افزایش متابولیسم و باز شدن منافذ و مویرگ های خونی شده و در نتیجه منجر به شادابی و احیای پوست و کاهش دردهای عضلانی می گردد.لامپ مادون قرمز در درمان بیماریهای مفصلی و ماهیچه ای خصوصا دردهای پشت کمر نیز مفید است.امروزه این لامپ مادون قرمز در فیزیوتراپی و کاهش دردهای مفصلی نقش مهمی دارد .لامپ مادون قرمز برای تجزیه شیمیایی مایعات و گاز نیز استفاده می شود.البته لامپ مادون قرمز برای گرم کردن کرسی خانگی نیز کاربرد دارد.

کاربردهای درمانی لامپ مادون قرمز یا Infrared

-تسکین درد: کاهش درد به بواسطه اثر تسکینی بر روی پایانه های عصبی ، حسی و سطحی است. همچنین به علت بالا رفتن جریان خون و متعاقب آن با متفرق ساختن متابولیتها و مواد درد زا، درد کاهش مییابد.

-درمان اسپاسم عضلانی: تابش اشعه مادون قرمز، راه مناسبی برای درمان اسپاسم و دستیابی به استراحت عضلانی بوده و باعث افزایش خون رسانی میشود.از این پرتو میتوان برای درمان مفصل آرتوریتی و ضایعات التهابی نیز استفاده کرد.

-درمان زخم های سطحی و عفونت های پوستی : برای اینکه فرآیند ترمیم زخم بخوبی انجام گیرد، باید به مقدار کافی خون به ناحیه مورد نظر برسد و در صورت وجود عفونت نیز افزایش گردش خون سبب افزایش تعداد گلبولهای سفید و کمک به نابودی باکتریها است.

موثر در رفع سردرد در صورت بروز سرماخوردگی

علاوه بر کاربردهای بالا، لامپ مادون قرمز در صنعت دام و طیور و جوجه کشی برای گرم نگه داشتن محل نگهداری انواع حیوانات و بعنوان مادر مصنوعی جوجه عمل میکند چرا که حالت گرم کنندگی برای جوجه ها داشته و بخاط اینکه معمولا جوجه ها از داشتن مادر محرومند، لامپ مادون قرمز میتواند این خلاء را پر میکند.لامپ مادون قرمز برای تامین دمای مورد نیاز انواع جوجه یکروزه کبک ، بوقلمون، مرغ ، قرقاول، شترمرغ،غاز و اردک و بلدرچین و کبک و تمام پرندگانی که بدون مصرف اکسیژن تنفسی هستند، کاربرد دارد.لامپ مادون قرمز،فاقد خطرات بخاری مثل مسمومیت یا سوختگی بوده و حرارت را بصورت بهینه روی جوجه ها پخش کرده و بهترین راه استاندارد و مورد تایید برای گرم کردن جوجه ها بعنوان مادر مصنوعی میباشد.این لامپ برای نوزاد سایر حیوانات نیز میتواند به عنوان گرم کننده محل نگهداری آنها بکار رود.همچنین برای نگهداری پرندگان زینتی در منزل و برخی خزندگان نیز کارامد است.علاوه بر استفاده از لامپ مادون قرمز برای گرمایشی حیوانات خانگی ، در رستوران ها و مراکز تفریحی که در محیط باز واقع شده اند نیز بسیار استفاده میشود.

ادامه مطلبShow less
فیلتر توسط
نمایش 1 تا 9 از 9 مورد

فهرست

کد QR

جستجو

Click for more products.
No produts were found.

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم