هشت نکته مهم برای انتخاب ویلچر مناسب

نوشته شده در تاریخ1398-04-09 توسط 1219

نکات مهم برای انتخاب و خرید ویلچر

انتخاب ویلچر و خرید آن یکی از چالش هایی است که همواره کاربران ویلچر با آن دست و پنجه نرم می کنند و از آنجا که پس از خرید ویلچر بایستی تا مدت زیادی از آن استفاده کنند،فرآیند انتخاب ویلچر بسیار با اهمیت بوده و از این رو بسیار زمانبر و بعضاً با صرف انرژی زیاد،همراه خواهد بود .بنابراین کاربران ویلچر بایستی پارامترهای تاثیر گذار در انتخاب ویلچر را به یاد داشته باشند تا بتوانند بهترین ویلچر متناسب با شرایط خود را انتخاب و خریداری نمایند.بنابراین برای مطالعه ۸ نکته مهم درانتخاب و خرید ویلچر در ادامه با کالا طب همراه باشید.

1) اندازه مناسب نشیمنگاه صندلی : صندلی بیش از حد باریک، احتمال آسیب به پوست را افزایش داده و یا حتی ممکن است باعث ایجاد جراحت در پوست شود. از طرفی صندلی بیش از حد بزرگ، باعث چرخش پاهای کاربر شده و بر لگن شخص فشار وارد میکند.

انتخاب ویلچر مناسب

2)اندازه مناسب عمق صندلی : عمق صندلی باید بگونه ای باشد که پاها بصورت کشیده شده و رو به جلو باشد،یا به عبارت دیگر برای افراد با قد کوتاه و یا قد بلند، پاها بصورت کشیده و جاپایی دقیقاً زیر پاها قرار گرفته باشد.

3) اندازه مناسب پشتی صندلی : پشتی صندلی با اندازه مناسب باید بطوری باشد که تمام کمر را پوشش داده تا از فشار بیش از حد به ستون فقرات جلوگیری کند.

4) میزان ارتفاع نشیمنگاه از سطح زمین : میزان ارتفاع صحیح نشیمنگاه از زمین،نباید آنقدر زیاد باشد که کاربر هنگام پیاده از شدن از ویلچر با مشکل مواجه شود و یا نباید آنقدر کم باشد که پاها بر روی زمین کشیده شده و زانوها براحتی خم شوند. بصورت تقریبی برای کودکان ارتفاع مناسب 44.5 سانت و برای افراد بزرگسال این میزان بین 49.5 تا 52 سانت و برای افراد باقد بلند 54.6 سانت میباشد.

5) انتخاب نوع مناسب زیر دستی : اولین نوع زیر دستی ها ،از نوع ثابت بوده که قابل جداشدن نیست. نوع دیگر زیر دستی متحرک بوده که به سوارشدن یا پیاده شدن آسان کاربر، کمک شایانی میکند. زیردستی دیگر از نوع میز تحریر بوده که برای مطالعه نمودن با ویلچر روی میز بسیار مناسب بوده و نیز برای غذاخوردن کاربر روی میز قابل استفاده است.

6) انتخاب نوع مناسب زیر پایی : زیرپایی ویلچر بر دو گونه است.نوع اول بصورت ثابت و غیر قابل جداشدن میباشد و نوع دوم بصورت متحرک و جداشدنی هست . در مواردی که کاربر از بالابر استفاده میکند باید حتماً از ویلچر با جاپایی متحرک استفاده کرده تا انتقال شخص از روی ویلچر به مکان مورد نظر،بدرستی صورت پذیرد. 

7) انتخاب ویلچر بر اساس وزن کاربر : بصورت کلی ویلچر استاندارد تا حدود 120 کیلوگرم تحمل وزن داشته ولی ویلچرهای سنگین وزن از 120 تا 160 کیلوگرم تحمل وزن دارند

8) انتخاب پشتی ساده یا برانکاردی ؟ معمولاً پشتی اکثر ویلچرها بصورت ثابت و غیر قابل حرکت است. اما زمانیکه بنابر توصیه پزشکان مبنی بر استراحت شخص جهت وارد شدن کمترین فشار به کمر یا ستون فقرات استفاده از ویلچر ضرورت داشته باشد، انتخاب ویلچر برانکاردی بصورت موکد پیشنهاد میشود. البته این ویلچر برای افراد مبتلا به زخم بستر نیز توصیه میشود.

محصولات مرتبط
4,500,000 تومان
ویلچر ساده برند: ایران بهکار تاشو جنس بدنه: استیل روکش آب کروم ضد زنگ باز و بسته شدن راحت تحمل وزن تا 100 کیلوگرم وزن ویلچر: 19 کیلوگرم کفی و پشتی از جنس برزنت مقاوم تولید شرکت ایرانی Iran Behkar دارای یک...
نوشته‌های مرتبط

راهنمای تمیز نمودن ویلچر

توسطٌمحتوا پردازان کالا طب 1240 1398-04-19

مهارتهای مورد نیاز کار با ویلچر

توسطمحتوا پردازان کالا طب 1682 1398-01-17

ویلچری که با حالات چهره کنترل می‌شود

توسطمحتوا پردازان کالا طب 1302 1398-01-12

14 نکته مهم درباره افزایش عمر مفید ویلچر

توسطمحتوا پردازان کالا طب 1062 1398-01-04

بهترین ورزشهایی که با ویلچر میشه انجام داد

توسطمحتوا پردازان کالا طب 1823 1398-01-02

چگونگی مراقبت از زخم بستر

توسطٌمحتوا پردازان کالا طب 1890 1397-12-25

معرفی قطعات ویلچر

توسطمحتوا پردازان کالا طب 1500 1397-12-05

آشنایی با انواع ویلچر و تفاوت های بین آنها

توسطمحتوا پردازان کالا طب 6200 1397-11-23
ارسال نظر
پاسخ دهید

فهرست

جستجو

مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم