برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

مهارتهای مورد نیاز کار با ویلچر

نوشته شده در تاریخ1398-01-17 توسط 335

مهارتهای مورد نیاز کار با ویلچر:

استفاده صحیح از ویلچر، نیازمند داشتن مهارتهای لازم هست ،بخاطر اینکه هم امنیت کاربر ویلچر حفظ گردد و نیز به افزایش طول عمر ویلچر بیانجامد. و اما مهارتهای مورد نیاز که کاربران ویلچر باید بدانند:

1-فشار دادن ویلچر به جلو : اولاً باید فشار ویلچر به جلو به درستی انجام و ثانیاً در بازه زمانی کوتاه مدت مثلاً از ساعت 10 صبح تا 2 بعد از ظهر انجام بشه

فشار دادن ویلچر به جلو

2-چرخاندن ویلچر : یک لبه فشاری ویلچر را به طرف جلو و دیگری به طرف عقب نگه دارید.دسته های رو به جلو را به عقب بکشید و دسته های عقب جلو را در همان زمان فشار دهید.

چرخاندن ویلچر

3-حرکت در سر بالایی با ویلچر : چپ به جلو - این کمک می کند تا چرخش ویلچر را متوقف کنید.هنگام تمرین، دستیار خود را برای ایمنی نگه دارید.برای متوقف کردن یا استراحت - ویلچر را به طرف صندوق عقب قرار دهید.

حرکت در سر بالایی با ویلچر

4- حرکت در سر پایینی با ویلچر :بگذارید لولای فشار به آرامی از طریق دست ها حرکت کند.کاربرانی که از ویلچر برخوردار هستند و قادر به انجام چرخشی هستند (به عنوان مثال ویلچر تنها روی چرخ عقب تعادل می گیرند) ممکن است شیب روی چرخ های عقب خود را پایین بیاورند. این بسیار کارآمد است.

حرکت در سر پایینی با ویلچر

5- بالا رفتن پله ها با دستیار : چرخ عقب ویلچر را کج کن، در مقابل اولین مرحله قرار گرفته است.دستیار به جلو و عقب می کشد - ویلچر را به سمت بالا بچرخانید.کاربر چرخشی می تواند با فشار دادن لبه فشار به عقب کمک کند.دستیار دوم می تواند با نگه داشتن به قاب ویلچر از جلو کمک کند.

بالا رفتن پله ها با دستیار

6-پایین آمدن از پله ها با دستیار : ویلچر را به عقب چرخان کنید.دستیار اجازه می دهد چرخ های عقب به آرامی رول، یک گام در یک زمان باشد.کاربر ویلچر می تواند با کنترل چرخ صندلی ،به فشار کمتر روی رینگ ها کمک کند.دستیار دوم می تواند با تنظیم ویلچر از جلو کمک کند و به نگه داشتن چارچوب ویلچر ادامه دهد.

پایین آمدن از پله ها با دستیار

7-چرخ دنده کوچک : امکان استفاده از یک چرخ دنده کوچک برای یک کاربر ویلچر بسیار مفید است.کاربر ویلچر می تواند چرخ های جلو را برای جلوگیری از محدودیت های کوچک، سنگ ها و ضربه ها، بلند کند. ویلچر را به عقب بکشد. سپس به سرعت به جلو برود و چرخ های کاستور باید بروند.با تمرین، می توانید چرخ های کاستور را در زمان مناسب برای پاک کردن موانع کوچک بردارید.همیشه اطمینان حاصل کنید که وقتی که این مهارت شروع به کار می کند، یک دستیار پشت شما ایستاده است.

چرخ دنده کوچک

منبع : مجله کالا طب

برچسب: ویلچر, مهارت
محصولات مرتبط
ناموجود
ویژگیهای ویلچر ساده مدل 809 چرخ جلو و عقب بادینوع شاسی از نوع لوله ایزیر دستی و زیر پایی ثابتزیر پایی از جنس آلومینیومیکفی و پشتی از جنس فومحداکثر وزن قابل تحمل تا 100 کیلوگرمجنس بدنه از نوع استیل با روکش آبکروم دارای...
نوشته‌های مرتبط

هشت نکته مهم برای انتخاب ویلچر مناسب

توسطٌمحتوا پردازان کالا طب 260 1398-04-09

ویلچری که با حالات چهره کنترل می‌شود

توسطمحتوا پردازان کالا طب 295 1398-01-12

14 نکته مهم درباره افزایش عمر مفید ویلچر

توسطمحتوا پردازان کالا طب 197 1398-01-04

بهترین ورزشهایی که با ویلچر میشه انجام داد

توسطمحتوا پردازان کالا طب 244 1398-01-02

چگونگی مراقبت از زخم بستر

توسطٌمحتوا پردازان کالا طب 346 1397-12-25

معرفی قطعات ویلچر

توسطمحتوا پردازان کالا طب 278 1397-12-05

نکات مهم و کاربردی درباره باطری ویلچر

توسطٌمحتوا پردازان کالا طب 1239 1397-11-27

آشنایی با انواع ویلچر

توسطمحتوا پردازان کالا طب 1838 1397-11-23
ارسال نظر
پاسخ دهید

فهرست

کد QR

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم