مهارتهای مورد نیاز کار با ویلچر

نوشته شده در تاریخ1398-01-17 توسط 1290

یادگیری مهارتهای مورد نیاز برای استفاده از ویلچر

همانطور که میدانیم استفاده از هر وسیله نیازمند کسب دانش راجع به ویژگیهای وسیله و صد البته کسب مهارت راجع به نحوه کار کردن با آن وسیله است.بنابر این استفاده صحیح از ویلچر، نیازمند داشتن مهارتهای کار با ویلچر می باشد.با یادگیری مهارت استفاده و کنترل ویلچر دو اتفاق مهم رخ میدهد :اول اینکه امنیت کاربر ویلچر حفظ می شود و دوم اینکه این مهارت به افزایش طول عمر ویلچر کمک فراوانی خواهد کرد. در ادامه مهارتهای 7گانه مورد نیاز که کاربران ویلچر باید بدانند، آمده است :

مهارت حرکت دادن ویلچر به جلو

اولاً بایستی فشار ویلچر به جلو بدرستی و با کمک هر دو دست به صورت مساوی انجام شود و ثانیاً در بازه زمانی کوتاه مدت مثلاً 4 ساعته از ساعت 10 صبح تا 2 بعد از ظهر بصورت مقطعی از ویلچر استفاده شود تا فشار زیای به اعضای بدن شامل دستها،پاها و کمر، وارد نشود.

فشار دادن ویلچر به جلو

مهارت چرخاندن ویلچر

یک لبه فشاری ویلچر را به طرف جلو و دیگری را به طرف عقب نگه دارید.دسته های رو به جلو را به عقب کشانده و دسته های عقب جلو را در همان زمان فشار دهید.

چرخاندن ویلچر

مهارت حرکت در سر بالایی با ویلچر

چپ به جلو - این کمک می کند تا چرخش ویلچر را متوقف کنید.هنگام تمرین، دستیار خود را برای ایمنی نگه دارید.برای متوقف کردن یا استراحت - ویلچر را به طرف صندوق عقب قرار دهید.

حرکت در سر بالایی با ویلچر

مهارت کنترل و حرکت با ویلچر در سر پایینی

بگذارید لولای فشار به آرامی از طریق دست ها حرکت کند.کاربرانی که از ویلچر برخوردارند و قادر به انجام چرخش هستند(به عنوان مثال ویلچر تنها روی چرخ عقب تعادل می گیرند) ممکن است شیب روی چرخ های عقب خود را پایین بیاورند که این بسیار کارآمد است.

حرکت در سر پایینی با ویلچر

مهارت بالا رفتن از پله ها با ویلچر به کمک دستیار

چرخ عقب ویلچر را کج کن، در مقابل اولین مرحله قرار گرفته است.دستیار به جلو و عقب می کشد - ویلچر را به سمت بالا بچرخانید.کاربر چرخشی می تواند با فشار دادن لبه فشار به عقب کمک کند.دستیار دوم می تواند با نگه داشتن به قاب ویلچر از جلو کمک کند.

بالا رفتن پله ها با دستیار

مهارت پایین آمدن از پله ها با ویلچر به کمک دستیار

ویلچر را به عقب چرخان کنید.دستیار اجازه می دهد چرخ های عقب به آرامی رول، یک گام در یک زمان باشد.کاربر ویلچر می تواند با کنترل چرخ صندلی ،به فشار کمتر روی رینگ ها کمک کند.دستیار دوم می تواند با تنظیم ویلچر از جلو کمک کند و به نگه داشتن چارچوب ویلچر ادامه دهد.

پایین آمدن از پله ها با دستیار

مهارت استفاده از چرخ دنده کوچک ویلچر

امکان استفاده از یک چرخ دنده کوچک برای یک کاربر ویلچر بسیار مفید است.کاربر ویلچر می تواند چرخ های جلو را برای جلوگیری از محدودیت های کوچک، سنگ ها و ضربه ها، بلند کند. ویلچر را به عقب بکشد. سپس به سرعت به جلو برود و چرخ های کاستور باید بروند.با تمرین، می توانید چرخ های کاستور را در زمان مناسب برای پاک کردن موانع کوچک بردارید.همیشه اطمینان حاصل کنید که وقتی که این مهارت شروع به کار می کند، یک دستیار پشت شما ایستاده است.

چرخ دنده کوچک

تدوین: سایت کالا طب

برچسب: ویلچر, مهارت
محصولات مرتبط
4,400,000 تومان
خلاصه ویژگیهای محصول : پشتی برزنتیکفی از نوع دو تکههمراه با لگن توالتکفی از نوع چرم مصنوعیزیردستی و جاپایی متحرکبدنه از نوع استیل آب کرومچرخ جلو و عقب از نوع توپرنگه دارنده برزنتی پشت پادارای تاییدیه های...
4,300,000 تومان
خلاصه ویژگیهای محصول : زیردستی متحرکهمراه با لگن توالتدارای شاسی لوله ایجنس کفی و پشتی فایبرگلاسزیر پایی آلومینیومی متحرکبدنه از نوع استیل آب کرومچرخ جلو و عقب از نوع توپرقابلیت تاشدن در صورت درآوردن لگنجهت استفاده...
2,750,000 تومان
ویلچر ایران بهکار 703 مدل ارتوپدی خلاصه ویژگیها: جنس بدنه:استیل دارای قابلیت تاشوندگی باز و بسته شدن راحت تحمل وزن تا 100کیلوگرم روکش بدنه ضد زنگ وزن ویلچر: 19 کیلوگرم کفی و پشتی از جنس برزنت مقاوم تولید شده...
نوشته‌های مرتبط

هشت نکته مهم برای انتخاب ویلچر مناسب

توسطٌمحتوا پردازان کالا طب 969 1398-04-09

ویلچری که با حالات چهره کنترل می‌شود

توسطمحتوا پردازان کالا طب 1013 1398-01-12

14 نکته مهم درباره افزایش عمر مفید ویلچر

توسطمحتوا پردازان کالا طب 835 1398-01-04

بهترین ورزشهایی که با ویلچر میشه انجام داد

توسطمحتوا پردازان کالا طب 1386 1398-01-02

چگونگی مراقبت از زخم بستر

توسطٌمحتوا پردازان کالا طب 1588 1397-12-25

معرفی قطعات ویلچر

توسطمحتوا پردازان کالا طب 994 1397-12-05

آشنایی با انواع ویلچر

توسطمحتوا پردازان کالا طب 5103 1397-11-23
ارسال نظر
پاسخ دهید

فهرست

جستجو

مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم