مهارتهای مورد نیاز کار با ویلچر

نوشته شده در تاریخ1398-01-17 توسط 1129

مهارتهای مورد نیاز کار با ویلچر:

استفاده صحیح از ویلچر، نیازمند داشتن مهارتهای لازم است:بخاطر اینکه هم امنیت کاربر ویلچر حفظ شود و نیز به افزایش طول عمر ویلچر بیانجامد. و اما مهارتهای مورد نیاز که کاربران ویلچر باید بدانند:

1-فشار دادن ویلچر به جلو : اولاً باید فشار ویلچر به جلو بدرستی انجام شده و ثانیاً در بازه زمانی کوتاه مدت مثلاً از ساعت 10 صبح تا 2 بعد از ظهر انجام شود.

فشار دادن ویلچر به جلو

2-چرخاندن ویلچر : یک لبه فشاری ویلچر را به طرف جلو و دیگری را به طرف عقب نگه دارید.دسته های رو به جلو را به عقب کشانده و دسته های عقب جلو را در همان زمان فشار دهید.

چرخاندن ویلچر

3-حرکت در سر بالایی با ویلچر : چپ به جلو - این کمک می کند تا چرخش ویلچر را متوقف کنید.هنگام تمرین، دستیار خود را برای ایمنی نگه دارید.برای متوقف کردن یا استراحت - ویلچر را به طرف صندوق عقب قرار دهید.

حرکت در سر بالایی با ویلچر

4- حرکت در سر پایینی با ویلچر :بگذارید لولای فشار به آرامی از طریق دست ها حرکت کند.کاربرانی که از ویلچر برخوردارند و قادر به انجام چرخش هستند(به عنوان مثال ویلچر تنها روی چرخ عقب تعادل می گیرند) ممکن است شیب روی چرخ های عقب خود را پایین بیاورند که این بسیار کارآمد است.

حرکت در سر پایینی با ویلچر

5- بالا رفتن پله ها با دستیار : چرخ عقب ویلچر را کج کن، در مقابل اولین مرحله قرار گرفته است.دستیار به جلو و عقب می کشد - ویلچر را به سمت بالا بچرخانید.کاربر چرخشی می تواند با فشار دادن لبه فشار به عقب کمک کند.دستیار دوم می تواند با نگه داشتن به قاب ویلچر از جلو کمک کند.

بالا رفتن پله ها با دستیار

6-پایین آمدن از پله ها با دستیار : ویلچر را به عقب چرخان کنید.دستیار اجازه می دهد چرخ های عقب به آرامی رول، یک گام در یک زمان باشد.کاربر ویلچر می تواند با کنترل چرخ صندلی ،به فشار کمتر روی رینگ ها کمک کند.دستیار دوم می تواند با تنظیم ویلچر از جلو کمک کند و به نگه داشتن چارچوب ویلچر ادامه دهد.

پایین آمدن از پله ها با دستیار

7-چرخ دنده کوچک : امکان استفاده از یک چرخ دنده کوچک برای یک کاربر ویلچر بسیار مفید است.کاربر ویلچر می تواند چرخ های جلو را برای جلوگیری از محدودیت های کوچک، سنگ ها و ضربه ها، بلند کند. ویلچر را به عقب بکشد. سپس به سرعت به جلو برود و چرخ های کاستور باید بروند.با تمرین، می توانید چرخ های کاستور را در زمان مناسب برای پاک کردن موانع کوچک بردارید.همیشه اطمینان حاصل کنید که وقتی که این مهارت شروع به کار می کند، یک دستیار پشت شما ایستاده است.

چرخ دنده کوچک

منبع : مجله کالا طب

برچسب: ویلچر, مهارت
محصولات مرتبط
موجود نیست
0 تومان
خلاصه ویژگیهای محصول چرخ عقب بادیچرخ جلو طرح بادیدارای شاسی دوبلزیردستی و جاپایی ثابتدارای بدنه مقاوم آلومینیومیقابلیت جمع شدن زیر پاییقابلیت کوتاه شدن پشتیدارای هندل ترمز روی دسته هاقابل استفاده در خانه یا بیرون از...
نوشته‌های مرتبط

هشت نکته مهم برای انتخاب ویلچر مناسب

توسطٌمحتوا پردازان کالا طب 829 1398-04-09

ویلچری که با حالات چهره کنترل می‌شود

توسطمحتوا پردازان کالا طب 729 1398-01-12

14 نکته مهم درباره افزایش عمر مفید ویلچر

توسطمحتوا پردازان کالا طب 667 1398-01-04

بهترین ورزشهایی که با ویلچر میشه انجام داد

توسطمحتوا پردازان کالا طب 1150 1398-01-02

چگونگی مراقبت از زخم بستر

توسطٌمحتوا پردازان کالا طب 1387 1397-12-25

معرفی قطعات ویلچر

توسطمحتوا پردازان کالا طب 822 1397-12-05

آشنایی با انواع ویلچر

توسطمحتوا پردازان کالا طب 4592 1397-11-23
ارسال نظر
پاسخ دهید
لطفا برای ارسال نظر وارد شوید.

فهرست

جستجو

مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم