پرمیکت

فیلتر توسط
تماس بگیرید
پرمیکت برند: ارو (Arrow) سایزبندی: 27 کاربرد: دیالیز دائمی عملکرد پیشرفته کاملاً استریل شده سرعت جریان بالا استاندارد CE اروپا تاییدیه واردات آیمد ساخت آمریکا
تماس بگیرید
کاتتر همودیالیز دائم برند: ارو  سایزبندی مختلف استاندارد CE اروپا ساخت آمریکا
موجود نیست
0 تومان
کاتتر CVC کودکان برند: ارو (Arrow) فرنچ سایز 5 طول 13 سانتی‌متر استاندارد CE اروپا ساخت آمریکا
موجود نیست
0 تومان
کاتتر دائم دیالیز برند: مدکامپ مدل Hemo-Flow فرنچ سایز 14.5 استاندارد CE اروپا ساخت آمریکا
موجود نیست
0 تومان
کاتتر پرمیکت برند: بارد (Bard) سایز: 14.5 کاربرد: همودیالیز دائم سایزبندی مختلف استاندارد CE اروپا ساخت آمریکا

کاتتر دائمی دیالیز (پرمیکت)

کاتتر دائمی دیالیز یک لوله پلاستیکی نرم بوده که در یکی از وریدهای گردن یا کشاله ران قرار میگیرد.این کاتتر با نام پرمیکت همودیالیز نیز شناخته شده و برای انجام دیالیز دائم کاربر دارد.کاتتر همودیالیز دائم به شکل دو راهی بوده و دارای دو لوله منعطف است.این کتتر از طریق تونل زیر پوستی در ناحیه بالای قفسه سینه، درون سیاهرگ گردنی (ورید ژوگولار) قرار گرفته و نهایتاً درون بطن راست قلب جای میگیرد.لوله قرمز پرمیکت برای انتقال خون کثیف از ورید به دستگاه دیالیز و لوله آبی برای ورود خون تصفیه شده به قلب استفاده می‌شود.

همودیالیز زمانی انجام می‌شود که کلیه قادر به تخلیه سموم و مایعات از بدن نبوده و در آن از کلیه‌ مصنوعی برای حذف مواد زائد از خون استفاده می‌شود.برای انجام دیالیز دائمی،استفاده از روش فیستول دیالیز ترجیح بیشتری دارد زیرا نسبت به سایر روش های دسترسی عروقی،از دوام بالاتری برخوردار بوده و احتمال عفونت و لخته شدن خون کمتر است.برای همودیالیز دائمی معمولاً فیستول شریانی وریدی انجام می شود.

کاتتر دائم دیالیز دارای یک کاف زیر پوستی بوده که موجب نگه داشتن کتتر در جای خود می‌شود.وجود کاف کمک می کند تا بدن بافت اسکار تولید کند.بافت اسکار قسمتی از بافت فیبری بوده که بعد از آسیب پوست، جایگزین پوست طبیعی بدن می‌شود.از این رو استفاده از پرمیکت موجب جلوگیری از نفوذ عفونت به خون می شود.استفاده از این کاتتر برای مدت طولانی (6 ماه تا 1 سال) بلامانع است.این کاتتر دائمی در سایز بندی مختلف تولید شده که هر فرنچ سایز آن دارای طول مشخصی است.

نصب و تعبیه پرمیکت نیاز به عمل جراحی داشته که در اتاق عمل و پس از بیهوشی انجام می‌شود.قبل از عمل امکان تغذیه و نوشیدن مایعات و مصرف دارو وجود دارد.داروهایی که موجب رقیق شدن یا کاهش احتمال لختگی خون شوند، بایستی با تجویز پزشک مصرف شوند.برخی از این داروها عبارتند از آسپرین،کلوپیدوگرل،قرص وارفارین، داروی آپیکسابان. ممکن است لازم باشد مصرف دارو به طور موقت قبل از عمل قطع شود.

کاتتر دائمی دیالیز برای انجام شیمی درمانی با تزریق طولانی مدت (انفوزیون) کاربرد دارد.لازم به ذکر است که کاتتر پرمیکت از نوع کاف دار بوده و لومن (لوله) آن بزرگتر از کاتتر موقت می‌باشد.گاهی اوقات جهت اطمینان یافتن از قرار گیری صحیح پرمیکت در ورید از تصویربرداری اشعه X استفاده می‌شود.

عمل فیستول دیالیز

برای عمل فیستول شریانی وریدی، ابتدا متخصص عروق ناحیه مورد نظر را بی حسی میکند. سپس در آن ناحیه، برش کوتاهی ایجاد نموده که به واسطه آن به شریان‌ها و رگ های عروقی،دسترسی می‌یابد. سپس بین شریان و رگ اتصال برقرار شده و این اتصال موجب جریان یافتن خون از شریان به رگ می‌شود. افزایش یافتن جریان خون، موجب بزرگ شدن رگ و ضخیم شدن دیواره آن می‌شود. دو هفته پس از عمل فیستول بیمار قادر به انجام همودیالیز است.

قیمت کاتتر دائم دیالیز

کاتتر دائمی دیالیز در سایزهای مختلف بر حسب کمپانی سازنده و کیفیت قیمتهای متفاوتی دارد.انواع کاتتر پرمیکت همودیالیز با برندهای متفاوت در فروشگاه کالا طب به فروش میرسد.معمولاً بیشتر پرمیکت ها ساخت آمریکا می‌باشند.برای استعلام قیمت خرید پرمیکت میتوان از طریق پیام رسان استعلام را به آسانی انجام داد.

ادامه مطلبShow less

فهرست

جستجو

مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم