کاتتر شالدون

فیلتر توسط
تماس بگیرید
کاتتر شالدون دو راه برند: اکسل  فرنچ سایز 12 مخصوص دیالیز موقتی فاقد لاتکس کاملاً استریل شده استاندارد CE اروپا ساخت آمریکا
تماس بگیرید
شالدون موقت مارک: ارو (ARROW) کاملاً استریل شده تزریق سریع استاندارد CE اروپا ساخت آمریکا
موجود نیست
0 تومان
شالدون دیالیز اطفال برند: ارو (ARROW) دو راه (Two-Lumen) فرنچ سایز 8 طول: 11 سانتی‌متر کاملاً استریل شده فاقد لاتکس محافظت از اشعه ایکس (Radio-opaque) دارای سرنگ 5 میلی‌لیتر لوئر اسلیپ کد مرجع: CD-10802...

کاتتر شالدون

کاتتر شالدون لوله باریک و نرمی بوده که داخل سیاهرگ مرکزی بدن قرار میگیرد.کتتر شالدون دارای دو نوع دو راه و سه راه بوده و دو شاخه (دو لومن) دارد که از لوله قرمز (لومن شریانی) برای خارج کردن خون آلوده از بدن و لوله آبی (لومن وریدی) برای برگرداندن خون تصفیه شده به بدن استفاده می‌شود.

کاربرد شالدون دیالیز

کاتتر شالدون در مواقعی استفاده می‌شود که کلیه کارایی خودش را از دست داده و توانایی تمیز کردن خون را ندارد. در این مواقع به صورت اضطراری با انجام عمل جراحی و اجرای دیالیز، خون تصفیه شده وارد سیاهرگ می‌شود.

انواع کاتتر شالدون

کاتتر شالدون از نظر مدت استفاده به دو نوع کاتتر همودیالیز موقت و کاتتر همودیالیز دائم تقسیم بندی می‌شوند:

کاتتر همودیالیز موقت:از این کاتتر وریدی برای دسترسی موقت طی کمتر از 21 روز استفاده میشود. این نوع کاتترها از نظر اندازه کوچکتر بوده و مستقیماً درون ورید قرار می گیرند و از نظر طراحی دو راه یا سه راه هستند. لوله سوم معمولاً برای تجویز مایعات، آنتی بیوتیک، دارو داخل ورید استفاده می‌شود. استفاده از این نوع کاتتر برای دسترسی سریع وریدی در بیماران نارسایی حاد کلیوی و قبل از قرار دادن کاتتر دائم  بسیار کاربردی است.

کاتتر همودیالیز دائم:لوله های این کاتترها بزرگتر بوده و دارای یک کاف است .این کاتتر دائمی تنها با دو لوله در محل قرار گرفتن وریدی زیر پوست، تونل ایجاد می‌کند.تونل ایجاد شده در زیر پوست از نفوذ عفونت به خون جلوگیری می‌کند.

ادامه مطلبShow less

فهرست

جستجو

مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم