تفاوت سوزن اسپاینال و سوزن LP

نوشته شده در تاریخ1402-01-31 توسط 1602

فرق بین سوزن LP و سوزن اسپاینال

ستون فقرات شامل استخوان‌ها،ماهیچه‌ ها،تاندون‌ ها،عصبها و سایر بافت‌ها بوده که از پایه جمجمه شروع شده و به دنبالچه می‌رسد. مهره های ستون فقرات شامل ستون فقرات گردنی (C1 تا C7)، ستون فقرات سینه ای (T1 تا T12)، ستون فقرات کمری (L1 تا L5) و ستون فقرات خاجی (S1 تا S5) و دنبالچه بوده و هر مهره توسط دیسک جدا می شود.مهره ها طناب نخاعی را احاطه کرده و از آن محافظت می کند. طناب نخاعی به بخش هایی تقسیم شده که هر یک شامل یک جفت عصب نخاعی است که پیام هایی را به مغز و بقیه اعضای بدن ارسال می کند.

سوزن اسپاینال و سوزن LP دو نوع سوزن بوده که برای بیهوش کردن اندام فوقانی و تحتانی بدن بیمار استفاده می شوند.سوزن اسپاینال یک سوزن بلند و نازک بوده که برای ورود به فضای اسپاینال (فضای بین مهره های نخاعی) کاربرد دارد.اسپاینال قسمتی از ستون فقرات بوده که پشت قفسه سینه قرار دارد.

اجزای ستون فقرات

با استفاده از سوزن اسپاینال، میتوان داروهای بیهوشی را بصورت تزریقی وارد بدن کرد. سوزن اسپاینال به خاطر نازک بودن و ورود آسان ممکن است پس از عمل،عوارضی مانند سردرد را به همراه داشته باشد.سوزن LP مخفف Lumbar Puncture Needle بوده و ابزاری برای ورود به فضای مایع می‌باشد. فضای مایع در ستون فقرات کمری و زیر قفسه سینه قرار دارد.

از سوزن LP (پونکسیون کمری) جهت نمونه برداری از مایع نخاعی بدن استفاده می‌شود.با استفاده از سوزن ال پی تشخیص بیماریهایی مثل عفونت مغزی،خونریزی مغزی و سایر بیماریهای مرتبط با مایع مغزی امکان پذیر است.سوزن اسپاینال برای بیهوشی و تسکین درد زایمان و برخی از عمل های جراحی مغز و اعصاب قابل استفاده بوده در حالیکه سوزن اسپاینال فقط برای تشخیص بیماری استفاده می‌شود.برای مشاهده قیمت انواع سوزن اسپاینال با رنگ بندی مختلف با  قابلیت خرید از سایت کلیک کنید. خرید سوزن اسپاینال

محصولات مرتبط
65,000 تومان
نیدل اسپاینال طوسی رنگ گیج 27G برند: بی بران (B BRAUN) کاملاً استریل طول سوزن: 88 میلی‌متر جعبه 100 عددی تزریق آسان قیمت بر حسب یک عدد مشاهده آسان مایع مغزی نخاعی نوک 3 بار برش خورده استاندارد CE اروپا...
ارسال نظر
پاسخ دهید

فهرست

جستجو

مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم