فرق سرنگ دو تکه و سه تکه در چیست

نوشته شده در تاریخ1401-11-05 توسط 901

سرنگ یکی از انواع لوازم یکبار مصرف پزشکی بوده که برای انجام تزریقات از آن استفاده می‌شود.شاید شنیدن نام آمپول، احساس خوشایندی برای ما نداشته باشد ولی آگاهی از تفاوت موجود میان سرنگ ها و کاربرد آنها،کمک زیادی به انتخاب و استفاده از سرنگ مناسب تزریق خواهد نمود.

ساختار انواع سرنگ با یکدیگر تقریباً یکسان بوده و تفاوت خاصی میان آنها وجود ندارد. اگر چه فرق هایی میان سرنگ های تزریق وجود دارد.یکی از دسته بندیهای اصلی بین سرنگها، تقسیم بندی انواع سرنگ به دو دسته اصلی سرنگ دو تیکه و سرنگ سه تیکه می‌باشد.

اجزای تشکیل دهنده سرنگ دوتیکه و سه تیکه

مواد تشکیل دهنده سرنگ دو قطعه و سه قطعه از نظر شکل ظاهری و ساختار با یکدیگر متفاوت است.سرنگ دو تکه از دو قسمت اصلی پیستون و محفظه استوانه ای (سیلندر) تشکیل شده است در حالیکه سرنگ سه تکه از سه قسمت اصلی پلانجر (پیستون) و سیلندر و گسگت ساخته شده که از این جهت سرنگ سه تیکه به سرنگ پیستون دار یا سرنگ گسکت دار نیز معروف است.در واقع فرق اصلی میان سرنگ دو تکه و سه تکه در وجود قطعه مشکی رنگی سیلیکونی به نام گسگت میباشد که به ابتدای پلانجر اضافه شده است.در ساخت گسکت از ماده بدون لاتکس استفاده می‌شود تا احتمال واکنش آلرژیک را کاهش دهد.

اجزای سرنگ سه تیکه

کاربرد سرنگ دو تکه و سه تیکه:

از سرنگ دو قطعه و سرنگ سه قطعه ای برای موارد مختلف استفاده می شود با این تفاوت که استفاده از سرنگ سه تیکه متداولتر از سرنگ دو تکه می‌باشد.کاربرد وسیع تر سرنگ سه تیکه از این جهت است که استفاده از این سرنگها به خاطر داشتن گسگت و پیستون الاستیک باعث ایجاد خلا بیشتر و جلوگیری از نشت دارو خواهد شد.همچنین پیستون موجب میشود تا محلول تزریقی به صورت کامل تخلیه گردد.البته حجم محفظه سرنگ دو تیکه نسبت به سرنگ سه تیکه بخاطر عدم برخورداری از گسگت،بزرگتر خواهد بود.

در صورت تمایل به خرید سرنگ،لازم است بدانید فروش انواع سرنگ تزریق با قیمت مناسب در سایت تجهیزات پزشکی کالا طب،قابل انجام است.

What is the difference between two-part and three-part

ارسال نظر
پاسخ دهید

فهرست

جستجو

مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم