راهنمای خرید بهترین تب سنج دیجیتالی (لیزری و غیر تماسی)

نوشته شده در تاریخ1400-11-14 توسط 5707

ضرورت خرید بهترین دستگاه تب سنج

خرید بهترین تب سنج آنجا ضرورت پیدا میکند که یک فرد در خانواده بیمار می‌شود و نیاز به نگهداری و مراقبت دارد.در این شرایط معمولاً پس از مراجعه به پزشک و انجام معاینات اولیه،اجرای دستورات پزشک مثل مصرف آنتی بیوتیک یا تزریق سرم و دارو برای کاهش تب و درمان عفونت آغاز می‌شود.

معمولاً مراقبت از فرد بیمار به گونه ای است که علاوه بر مصرف داروی تجویز شده،در فواصل زمانی مختلف دمای بدن او اندازه گیری می‌شود.اندازه گیری دما بدین جهت است که در صورت بالا رفتن دمای بدن از 40 درجه‌ سانتی‌گراد (که خطر تشنج در آن وجود دارد)،بلافاصله دستورات متناسب با وضعیت فرد انجام شود.

پیشنهاد میشود قبل از بروز بیماری،یک دستگاه تب سنج دیجیتال را خریداری نموده و در جعبه‌ کمک‌های اولیه‌ قرار داده تا با آرامش بیشتری دمای بدن بیمار را اندازه گیری کنید.این امر موجب میشود تا از رسیدن دما به بالاتر از 40 درجه‌ سانتی‌گراد و بروز تشنج جلوگیری کنید.

با وجود انواع دستگاه تب سنج با قابلیتهای مختلف و برندهای متفاوت مهم ترین مسئله این است که بهترین دستگاه تب سنج کدام است؟در این مقاله به شما کمک میکنیم که با وجود تعدد انواع دستگاههای تب سنج،بهترین مورد را خریداری نمایید.

استفاده از انواع تب سنج بر حسب سنین مختلف

تب‌سنج مناسب نوزادان کمتر از 3 سال

دمای بدن نوزادان و کودکان زیر 3 سال را بایستی از راه مقعد اندازه‌گیری کرد زیرا بسیار دقیق‌تر از سایر روشهاست. البته امکان سنجش دمای بدن از راه زیر بغل هم وجود دارد که از روش مقعدی آسان‌تر بوده ولی کمترین دقت را دارد. لازم به ذکر است که اگر دمای زیر بغل بالاتر از 37 درجه‌ سانتی‌گراد باشد، بایستی اندازه‌گیری مقعدی دمای بدن کودک انجام شود.

تب سنج های نوزادی : این تب سنج ها از نوع دیجیتالی بوده و از قیمت ارزانتری نسبت به سایر دستگاهها برخوردارند.این نوع تب سنجها از طریق دهان (بصورت زیر زبانی) یا از طریق زیر بغل یا از طریق مقعد (رکتال)،دمای بدن نوزاد را محاسبه میکنند

تب سنج نوزادی از نوع دیجیتالی بوده و از قیمت ارزانتری نسبت به سایر تب سنج ها برخوردار است. تب‌سنج مناسب برای نوزادان کمتر از 3 سال از طریق دهان بصورت زیر زبانی یا از طریق زیر بغل یا از طریق مقعد (رکتال)، دمای بدن نوزاد را محاسبه میکند.

تب سنج نوزادی از نوع دیجیتالی بوده و از قیمت ارزانتری نسبت به سایر تب سنج ها برخوردار است. تب‌سنج مناسب برای نوزادان کمتر از 3 سال از طریق دهان بصورت زیر زبانی یا از طریق زیر بغل یا از طریق مقعد (رکتال)، دمای بدن نوزاد را محاسبه میکند.

تب سنج مناسب کودکان بالاتر از 3 سال

اگرچه اندازه‌گیری دمای بدن کودک از طریق دهان امکان پذیر است،اما ممکن است برخی کودکان با نگه داشتن تب‌سنج در دهان مشکل داشته باشند. در این صورت تب‌سنج گوشی، گزینه مناسب‌تری برای این دسته از کودکان است.اندازه گیری دمای بدن کودک از راه گوش سریع تر بوده و نسبت به مورد قبلی دقیق تر می‌باشد.

تب سنج های گوشی از نوع دیجیتال بوده و سنجش دمای بدن بوسیله آنها از طریق مجرای گوش امکان پذیر است. تب سنج درون گوشی با اشعه مادون قرمز،دما را محاسبه کرده و استفاده از آن آسان است. استفاده از این تب سنج برای سال اول تولد نوزاد بعلت حرکت نوزاد و جرم هایی که درون گوش کودک هستند،مناسب نیست.

با استفاده از مدل‌های دیگر تب‌سنج از جمله دماسنج پیشانی،امکان اندازه گیری دمای بدن نوزادان 3 ماهه و بزرگتر نیز وجود دارد. این دستگاه‌ها از تکنولوژی مادون قرمز برای اندازه‌گیری میزان حرارت بدن استفاده می‌‌کنند. باید در نظر داشته باشید که تب‌سنج پیشانی فقط به عنوان دستگاه غربالگری اولیه برای کودکان کم‌سن مناسب است و اگر علائم تب در کودک وجود داشت، بایستی دمای بدن کودک را با تب‌سنج نوزادی،بررسی کنید.a

تب‌سنج مناسب نوجوانان و بزرگسالان

اگر چه تب‌سنج‌ مخصوص کودک و تب سنج گوشی هر دو برای افراد بزرگسال قابل استفاده است ولی در مکانهای عمومی مثل ادارات یا مراکز درمانی،بخاطر احتمال نفوذ انواع ویروس و باکتری،استفاده از تب سنج غیر تماسی توصیه می‌شود.

این تب سنج ها از نوع دیجیتالی بوده و از دقت بالاتری نسبت به سایر تب سنجها برخوردار است.تب سنج غیر تماسی دمای بدن را بدون تماس با پوست و در فاصله بین 3 تا 5 سانتیمتر از روی پیشانی و با اشعه مادون قرمز در سریعترین زمان، محاسبه میکند.با این تب سنجها،علاوه بر برخورداری از دقت بالا ، به دلیل غیر تماسی بودنشان،امکان سنجش تب بصورت بهداشتی در مراکز و سازمانها فراهم میباشد.

بعضی از این تب سنجها، به شکل تفنگ بوده و از این رو به تب سنج تفنگی نیز معروف هستند.با توجه به اینکه این نوع تب سنج ها،علاوه بر دمای بدن ،دمای اجسام و سطوح و البته دمای هوای محیط را نیز محاسبه میکند،به این تب سنجها تب سنج دیجیتالی سه کاره یا تب سنج 3 در 1 گفته میشود.به همین جهت میتوانید از این تب سنجها بعنوان دماسنج برای اندازه گیری دمای غذای نوزاد ،یخچال،آب حمام  یا موارد مشابه استفاده کرد.

مهمترین ویژگیها برای انتخاب و خرید دستگاه تب سنج،کدامند؟

دقت اندازه گیری تب سنج : اولین نکته مهمی که برای انتخاب یک تب سنج باید بررسی شود، دقت اندازه گیری آن تب سنج است.اگر میخواهید دستگاهی را با بالاترین دقت،انتخاب کنید باید سراغ تب سنج های غیر تماسی (لیزری) بروید که برای تمامی افراد اعم از اطفال،کودک یا بزرگسال مناسب میباشد.در غیر اینصورت تب سنج دلخواه خود را برگزینید.

نوع کاربرد تب سنج : میتوانید از این جهت به انتخاب تب سنج،نگاه کنید که اصلاً برای چه موردی میخواهید تب سنج بخرید:اگر به دنبال تب سنج زیر زبانی یا زیر بغلی برای نوزاد خود هستید؛ نوع اول تب سنج را برگزینید ولی در صورتیکه فقط میخواهید دمای بدن را از طریق گوش مورد بررسی قرار دهید؛نوع دوم تب سنج را برگزینید .چنانچه قصد دارید دمای بدن و دمای اجسام و دمای سطوح را مورد سنجش قرار دهید و یا میخواهید تب سنجی کارمندان خود را به صورت بهداشتی و بدون تماس انجام دهید،حتماً نوع سوم تب سنج گزینه مناسبی برای شما میباشد.

قیمت تب سنج : قیمت تب سنج با توجه به نوع،کیفیت و مارک و گارانتی دستگاه،متفاوت است.اما به‌طورکلی، قیمت انواع تب سنج های موجود در بازار ایران بین 200 هزار تومان الی 2 میلیون تومان متغیر بوده که بالاترین قیمت مربوط به تب سنج های غیر تماسی و پایین ترین قیمتها مربوط  به تب سنج های مخصوص کودک می باشد.

گارانتی تب سنج :یکی دیگر از عواملی که برای خرید تب سنج مد نظر داشته باشید این است که آیا تب سنج مد نظر شما از گارانتی و خدمات پس از فروش برخوردار هست یا خیر ؟ باید بدانید که قیمت تب سنجهای بدون گارانتی حدوداً یک سوم قیمت تب سنج های گارانتی دار میباشند.خرید تب سنج بدون گارانتی شاید در ابتدا بخاطر دقت و البته قیمت پایین،وسوسه کننده به نظر برسد ولی دقت داشته باشید که بعدها از گارانتی یا خدمات پس از فروش،خبری نخواهد بود و در واقع تب سنج بدون گارانتی،همچون دستگاه یکبار مصرفی خواهد بود که بعد از پیدا شدن هرگونه مشکل در دستگاه،غیر قابل استفاده خواهد شد و لذا لحاظ تضمین گارانتی در انتخاب ، فاکتوری تاثیرگذار در بهترین انتخاب خواهد بود.

نکته : خواننده گرامی، در این مقاله به مهمترین و در واقع اصلی ترین ویژگیها برای خرید دستگاه تب سنج اشاره شده و از ذکر ویژگیهای مشترک و غیر تاثیر گذار در خرید تب سنج،بخاطر حفظ وقت شما صرف نظر شده است. از آنجا که ویژگیهایی مثل "واحد اندازه گیری دما" ، "حجم یا وزن تب سنج" ، "هشدار تب سنج" ، "خاموشی اتوماتیک" ، "محدوده اندازه‌گیری دما" ، "زمان پاسخ" ، "صفحه نمایشگر" ، "میزان حافظه " ، "منبع تغذیه" مابین تب سنجهای همنوع (مثلاً تب سنج غیر تماسی) تقریباً مشترک بوده و تاثیر زیادی بر انتخاب نهایی شما،نداشته و از آنجا که پرداختن به این ویژگیها زمان و انرژی زیادی از شما خواهد گرفت و یا شاید از هدف نهایی که انتخاب بهترین تب سنج بوده،شما را دور کند ما به شما توصیه میکنیم که در صورت تمایل برای مقایسه این نوع ویژگیها، به صفحه خرید انواع تب سنج مراجعه نموده و با افزودن مدلهای مختلف تب سنج به لیست مقایسه،انواع آنها را با یکدیگر مقایسه نمایید.

بهترین مارکهای تب سنج دیجیتال کدامها هستند؟ برندهای مختلفی از انواع تب سنج در بازار تجهیزات پزشکی، وجود دارند ولی برترین مارکهای ترمومتر شامل این موارد می باشد: 1) برند هابدیک Hubdic : ساخت کشور کره جنوبی 2) برند بوکانگ Bokang : تحت لیسانس آلمان 3) برند بی ول B.well : ساخت کشور سوییس 4) برند  امسیگ Emsig : تحت لیسانس آلمان 5) برند امپریال Imperial : تحت لیسانس آمریکا 6) برند  بیورر Beurer :تحت لیسانس آلمان 7) برند مایکرولایف Microlife : تحت لیسانس سوییس

بهترین تب سنج های دیجیتالی کدام است؟

1)تب سنج غیر تماسی هابدیک مدل FS-700: این دستگاه، را کمپانی خوشنام "Hubdic" کره جنوبی تولید کرده و برای استفاده غیر تماسی،کاربرد دارد.تب سنج هابدیک FS-700 بسیار خوش دست بوده و از دقت بسیار بالایی برخوردار است.اگر کیفیت،دقت،راحتی و گارانتی را با هم میخواهید،این دستگاه را به شدت به شما توصیه می کنیم.

تب سنج هابدیک FS-700

2)تب سنج غیر تماسی هابدیک مدل HFS-1000: مانند دستگاه قبلی،این تب سنج نیز توسط کمپانی هابدیک کره جنوبی،تولید شده و برای اندازه گیری دمای بدن یا دمای اجسام مانند دمای آب،دمای شیر نوزاد و ... کاربرد دارد.سرعت،دقت و گارانتی از برگهای برنده،این دستگاه محسوب می شود.این دستگاه برای تمام رده های سنی،قابل استفاده است.

تب سنج hubdic مدل HFS1000

تب سنج هابدیک HFS-1000

3)تب سنج دیجیتال سه کاره بی ول مدل WF-5000:تب سنج دیجیتالی B.well مدل WF5000 از محصولات کمپانی بی ول سوئیس بوده و دقت بالا،سنجش غیر تماسی دمای بدن و برخورداری از گارانتی 5 ساله رازان طب از مزایای اصلی این ترمومتر است.استفاده از تکنولوژی مادون قرمز و حمل راحت دستگاه،از ویژگیهای بعدی این تب سنج محسوب می شود.

تب سنج سه کاره بی ول مدل WF5000تب سنج لیزری بی ول WF-5000

4) تب سنج دیجیتالی بوکانگ مدل BK8005:دستگاه تب سنج تفنگی بوکانگ به دقت و سرعت بالا ،معروف شده است:به گونه ای که در کمتر از ثانیه دما را با دقت 0.1 درجه،به راحتی اندازه گیری میکند.خوش دست بودن و ذخیره نتایج در 32 حافظه،نشاندهنده مزایای دیگر او در مقابل سایر رقباست.

تب سنج غیر تماسی بوکانگ bk8005

تب سنج بوکانگ BK8005

5) تب سنج کودک امسیگ CF04:این تب سنج عروسکی به نوعی دستگاه 3 کاره محسوب میشود چرا که برای اندازه گیری دمای بدن نوزاد از طریق زیر زبان،زیر بغل و معقدی قابل استفاده است.دقت اندازه گیری خوب و داشتن گارانتی مطمئن از ویژگیهای این دستگاه به حساب میاد.

تب سنج نوزادی امسیگ CF04

تب سنج عروسکی امسیگ CF04

6) تب سنج دیجیتالی کابانا مدل FR880:

تب سنج دیجیتالی کابانا

تب سنج دیجیتال کابانا مدل FR880

جمع بندی:

حالا که از 0 تا 100 با پارامترهای موثر در انتخاب بهترین تب سنج دیجیتال آشنا شدید،باید بدانید که وجود تب‌سنج در خانه یک امر بسیار مهم بوده و جزء ضروریات به حساب می آید.بسته به نوع نیازتان با انتخاب تب سنج مناسب و استفاده صحیح از آن، می‌توانید به موقع از ضررهای احتمالی ناشی از تب در کودکان،جلوگیری کنیم.

محصولات مرتبط
2,350,000 تومان
تب سنج دیجیتال برند: بی ول (BWell) مدل WF-5000 محاسبه دقیق دما سنجش غیر تماسی فن آوری لیزر ساخت سوئیس 5 سال گارانتی
1,400,000 تومان
تب سنج غیر تماسی برند: کابانا مدل FR880 دقت بسیار زیاد سنجش سریع دما کم حجم و سبک کارکرد آسان تایید CE اتحادیه اروپا یک سال گارانتی
ارسال نظر
پاسخ دهید

فهرست

جستجو

مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم