ضد عفونی سازی محتویات روی تسمه های نقاله با اشعه UV-C

نوشته شده در تاریخ1400-03-31 توسط 235

از آنجایی که استریل کردن با اشعه UV-C بسیار سریع و آسان است، استفاده از آن به بخشی جدایی ناپذیر از فناوریِ بهداشت بَدَل شده و لذا نقشی اساسی در فناوری و تکنولوژی حوزه بهداشت دارد.

تسمه نقاله بدون محافظت در برابر اشعه ماورا بنفش فقط کاربرد محدودی داشته و پوشش آن می تواند به سرعت شکننده شده و با میکروبها آلوده گردد و از این جهت، به یک خطر بهداشتی،تبدیل شوند.در فرآیند ضد عفونی سازیِ تسمه نقاله مقاوم در برابر UV-C ، تسمه های نقاله بدون نیاز به هیچ گونه محافظی در برابر اشعه ماورا بنفش مورد استفاده قرار میگیرند.در Forbo ، تمام پوشش هایِ PVC و PU تسمه نقاله و پردازشِ Forbo موسوم به (Transilon / Transtex) مبتنی بر پارچه با فرمولاسیون هایِ تثبیت شده در برابر اشعه UV-C، ساخته شده اند و لذا از فرسودگی زود هنگامِ تسمه نقاله بدلیل تأثیر اشعه UV-C (با ایجاد ترک و تمایل به پارگی) بطور قابل اطمینانی،جلوگیری می شود.در این فرآیند، سطح تسمه دست نخورده و بسته باقی می ماند و نمیتواند میکروبها را جذب کند بنابراین آلوده نیست و توانایی تمیز کردن خود را،حفظ میکند.

طی چندین سال گذشته با توجه به افزایش تقاضا برای بهداشت و محافظت از سلامتی،مواد اولیه مورد استفاده در تسمه های نقاله،به طور مداوم بهبود یافته تا جاییکه حتی اگر کمربندها در معرض تابش UV-C قرار بگیرند، پایداری سطح  و عمر مفید، بسیار طولانی تر  و حتی چندین برابر شده و در نتیجه،فرآیندها قابل اعتماد تر هستند.

وقتی نوارِ نقاله ها بدرستی عمل میکنند،خطر انتقال آلودگی از کمربند به آنچه که توسط تسمه نقاله،حمل میشود،تا حد قابل توجهی کاهش می یابد.

سیستم هایِ ضد عفونی ، مبتنی بر UV-C در مواد غذایی و دارویی و صنایع دریایی،اعمال شده و آنها یک مزیت رقابتی،ارائه میدهند که نباید دست کم گرفته شود.

در بسیاری از فرآیندهایِ تولید خودکار و لجستیک ، بهره گیری کاملاً اقتصادی از کمربندهای مقاوم در برابر UV-C، امکان کار کردِ واقعی و ایمنِ سیستم هایِ ضد عفونیِ UV-C را فراهم کرده و همواره،عملیات عادیِ ضد عفونی سازی با UV-C ؛نخستین گزینه منتخبِ استریلاسیون برای سیستم های مدرن است.

منبع

محصولات مرتبط
نوشته‌های مرتبط

اطلاعاتی راجع به استریل کردن آب با اشعه UVC

توسطمحتوا پردازان کالا طب 151 1400-03-26

کاربرد انواع لامپ UV )یو وی)

توسطمحتوا پردازان کالا طب 9716 1398-11-05

آشنایی با اشعه uv و انواع آن

توسطٌمحتوا پردازان کالا طب 1703 1398-05-26

معرفی و کارکرد لامپ UVC (یو وی سی)

توسطٌمحتوا پردازان کالا طب 3680 1398-05-26
ارسال نظر
پاسخ دهید
لطفا برای ارسال نظر وارد شوید.

فهرست

جستجو

مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم