بهترین ورزشهایی که با ویلچر میشه انجام داد

نوشته شده در تاریخ1398-01-02 توسط 1628

برای بسیاری از کاربران ویلچر، ورزش کردن مانند رویا غیرممکن بوده،درحالیکه بسیاری از این ورزشها،دارای سازمان های ورزشی  یا فدراسیون های ورزشی بوده که مسابقات را سازماندهی می کنند.مانند مسابقات پارالمپیک.در اینجا لیستی از ورزش های مناسب جهت کاربران ویلچر آمده تا کاربران ویلچر،با بازی کردن از آن لذت ببرند:

1.بسکتبال با ویلچر
بسکتبال،یکی از اولین ورزش هایی بود که در سال 1956 برای کاربران ویلچر راه اندازی شد. این ورزش برای کسانی که عاشق بازی های سریع هستند و دقت و قدرت را دوست دارند، جذابیت دارد. از آنجایی که این ورزش در طول سالیان گذشته شهرت زیادی کسب کرده، فدراسیون جهانی بسکتبال با ویلچر (IWBF) نیز برای سرپرستی امور این ورزش تشکیل شده است. اکثر قوانین بسکتبال با ویلچر به غیر از قوانین حمل توپ،مانند بسکتبال معمولی است. این ورزش رقابتی، بسیاری از ورزشکاران را درگیر خود کرده و بسیاری از هواداران بسکتبال،از دیدن این بازی لذت زیادی می برند.

2.راگبی با ویلچر
شروع آن در وینیپگ کانادا در سال 1976 بوده و این ورزش ارتباط هاکی، بسکتبال و والیبال را به یک بازی چالش برانگیز و لذت بخش برای هر کسی که عاشق بازیهای تیمی است،تبدیل نموده است. تیم ها می توانند از مردان یا زنان تا شش نفر تشکیل شوند. این ورزش به سرعت، شهرت زیادی پیدا کرده و امروزه در بیش از 25 کشور دنیا بازی می شود. فدراسیون جهانی ویلچر با راگبی (IWRF) در سال 1993 تاسیس شده و امروزه راگبی با ویلچر جزو ورزش های تابستانی و رسمی پاراالمپیک محسوب می شود.

3.سافت بال با ویلچر
اتحادیه جهانی سافت بال با ویلچر در سال 1976 آغاز به کار کرد. امروزه 30 تیم جهانی در این اتحادیه عضویت دارند. ویلچر های مخصوصی برای انجام این نوع ورزش طراحی شده و امروزه توسط ورزشکاران استفاده می شود. ورزشکارانی که به ورزش های تیمی علاقه دارند به بازی سافتبال با ویلچر،توجه زیادی می کنند.

4.فوتبال با ویلچر
فوتبال با ویلچر در زمین بازی بسکتبال نیز می تواند انجام شود. هر تیم دارای یک دروازه بان و 5 بازیکن است. فوتبال با ویلچر تلفیقی از فوتبال، بسکتبال و هندبال است. قوانین این نوع فوتبال با فوتبال چمنی تفاوت زیادی نداشته و هدفش پاسکاری و گل زدن است

5. هاکی با ویلچر
هاکی روی ویلچر نیز در یک زمین بسکتبال انجام میشود. یک توپ پلاستیکی در این بازی استفاده می شود و چوب آن نیز از پلاستیک ساخته شده است. تعدد قوانین چندگانه شامل محدودیتی است که گلوله های توپ نمی توانند توپ را محکم کنند و محدوده را در جایی که می توانند حرکت کنند.هاکی مانند بسکتبال، یک بازی سریع است که کار گروهی را ایجاد می کند.

6.تنیس با ویلچر
براد پارکس در سال 1970 برای اولین بار تنیس با ویلچر را معرفی کرد. قوانین این نوع بازی با تنیس معمولی فرقی ندارد. بازیکنان می توانند به تنهایی، به همراه یک بازیکن دیگر یا به عنوان عضوی از یک تیم در مسابقات شرکت کنند. تنها وسیله مورد نیاز برای انجام این نوع تنیس، ویلچر مخصوص این نوع تنیس است

7.تنیس روی میز با ویلچر
تنیس روی میز با ویلچر یک بازی سریع بوده که براحتی توانایی های مختلف را در بر می گیرد. این نیز یک ورزش بدون تماس است که شما را به لحاظ ذهنی تیز نگه می دارد. قوانینش با قوانین تنیس روی میز معمولی تفاوت جزیی دارد.

8-بولینگ با ویلچر
یکی از ساده ترین ورزش ها برای یادگیری، بولینگ با ویلچر است. این بازی در خطوط بولینگ استاندارد و با استفاده از نمره استاندارد انجام می شود. یکی از مهمترین سازگاری ها این است که توپ باید از موقعیت ثابت آزاد شود. حامیان می توانند توپ را جای گذاری کنند، اما آنها نمی توانند توپ را لمس کنند. بعد از آن، ورزشکار ویلچری برای تنظیم توپ در حال حرکت به دست کشیدن پین است.

9.بدنسازی با ویلچر
آموزش قدرت بدنی مناسب برای کسانی که علاقمند به حفظ سلامت و جلوگیری از آسیب هستند مهم است. استفاده کنندگان از ویلچر با استفاده از سلاح های خود به خصوص در شانه آسیب می بینند، بنابراین آموزش قدرت برای کمک به حفظ استقلال کاربران حیاتی است. وزنه های بلند یکی از محبوب ترین راه های افزایش قدرت بوده، در حالی که بیشتر ورزشکاران ویلچری، تمرینات قدرت خود را برای جلسات در خانه یا در ورزشگاه محدود می کنند، برخی دیگر در رقابت های بدنسازی و رقابت های سنگین وزن شرکت می کنند.

10.تیراندازی با کمان :
قوانین و نمره دهی همانند تیراندازی در المپیک بوده و کاربران به تجهیزات تطبیقی نیاز ندارند. تعدادی از سازوکارها شامل انتشار مکانیکی برای تعظیم یا استفاده از دستیار برای کشیدن فلش مورد نیاز است. افراد در دسته های مختلف بسته به سطح تواناییهایشان با هم رقابت می کنند. تیراندازی به عنوان یک سازنده اعتماد به نفس، کمک می کند تا تمرکز و صبر را بهبود بخشند.

11.شمشیر بازی با ویلچر :
شمشیر بازی تنها با چند تغییر کوچک در قالب شمشیر بازی با ویلچر برای کاربران طراحی شده است. ورزش اصلی شمشیر بازی این بوده که دو رقیب در مقابل هم قرار می گرفته و با شمشیر به سمت یکدیگر حمله ور می شوند. امروزه اسب جای خود را به ویلچر داده و شمشیر بازی با ویلچر شهرت زیادی کسب نموده است. انجام این ورزش نیازمند یک ویلچر مخصوص شمشیر بازی و عکس العمل های سریع کاربر ویلچر است.

12.دوچرخه سواری کوهستان با ویلچر :
از دوچرخه مخصوص همراه با دنده محافظ مانند کلاه ایمنی استفاده میشود.

13.اسکی روی برف با ویلچر:
امروزه در سراسر جهان، ورزش های زمستانی مانند اسکی، اسنوبورد سواری و ... توسط بسیاری از کاربران ویلچر انجام می شود. اسکی برای کاربران ویلچر دارای هیجانات خاصی است که حتی انسان های سالم نیز به دنبال آن نمی روند!

14.اسکی روی آب با ویلچر :
این ورزش انتخابی خوب برای آن دسته از کاربران است که از آب لذت برده و در دنیای سرعت هستند. در این ورزش کاربر ویلچر بر روی اسکی خاصی به دنبال یک قایق کشیده می شود و دستگاه خاصی ایمنی شرایط را کنترل می کند.

15.موج سواری با ویلچر :
امروزه تخته موج های خاصی برای کاربران ویلچر طراحی شده تا براحتی بتوانند از موج سواری بر روی آب لذت ببرند. اخیرا طراحی های جدیدی برای تخته موج ها بوجود آمده تا این امکان را برای کاربر ویلچر فراهم کرده تا براحتی از کنار ساحل به سمت دریا حرکت کند. این نوع تخته موج ها پایداری زیادی را برای کاربر ویلچر فراهم می کند.

16.پرش از ارتفاع با ویلچر :
با انجام این ورزش،‌ سطح آدرنالین بدن کاربر حتی تا چند روز پس از پرش نیز بالا می ماند! در تمام طول مسیر، کابران ویلچر به یک فرد سالم متصل شده که مربی کاربر میباشد. با اینکه این دو فرد به هم متصل شده اند،‌ اما کاربر ویلچر توانایی کشیدن طناب و کنترل آن را داشته و در سطح توانایی های خود می تواند کنترل شرایط را در دست گیرد.

17. پاراگلایدینگ با ویلچر:
این ورزش یک ماجراجویی پرهیجان و ترسناک برای کاربران ویلچر محسوب میشود. در این نوع پاراگلایدینگ کاربران ویلچر باید از یک ویلچر سه چرخه استفاده کنند .کاربران می توانند تا ارتفاع 1500 فوت بالا رفته، احساس پرواز و سوار شدن بر بادکها را تجربه کنند و از منظره زیبای آسمان لذت ببرند.

18.مسابقه ویلچر سواری
امروزه ویلچر سواری در میان ورزشکاران دارای معلولیت جسمی، متداول گردیده است. مسیر این نوع مسابقات یک خط صاف نیست و ویلچر سوار باید از مهارت های خاص خود استفاده کند تا بتواند از مسیر های معین شده عبور کند.

محصولات مرتبط
موجود نیست
0 تومان
خلاصه ویژگیهای محصول تاشودارای کمربند محافظتحمل وزن تا 100 کیلوگرمجنس بدنه از نوع آلومینیوماستفاده جهت مسافرت یا پرواززیر دستی و جاپایی متحرکسیستم ترمز از نوع دستی و اهرمیدارای پشتی تاشو جهت حمل و جابجایی راحتدارای...
9,150,000 تومان 9,300,000 تومان
ویلچر آلومینیومی برند: جی تی اس (JTS) مدل 20-863  مسافرتی تاشو ارتوپدی چرخ عقب 20 اینچ شاسی دوبل کفی و پشتی برزنتی رنگی تحمل وزن تا 100 کیلوگرم
8,300,000 تومان
ویلچر آلومینیومی برند: جی تی اس (JTS) مدل 863LAJ-12 فوق سبک وزن تاشو ارتوپدی چرخ عقب: 12 اینچ شاسی دوبل کفی و پشتی برزنتی تحمل وزن تا 100 کیلوگرم
3,700,000 تومان 3,900,000 تومان
ویلچر ساده برند: ایران بهکار تاشو جنس بدنه: استیل روکش آب کروم ضد زنگ باز و بسته شدن راحت تحمل وزن تا 100 کیلوگرم وزن ویلچر: 19 کیلوگرم کفی و پشتی از جنس برزنت مقاوم تولید شرکت ایرانی Iran Behkar دارای یک...
نوشته‌های مرتبط

مهارتهای مورد نیاز کار با ویلچر

توسطمحتوا پردازان کالا طب 1544 1398-01-17

ویلچری که با حالات چهره کنترل می‌شود

توسطمحتوا پردازان کالا طب 1215 1398-01-12

14 نکته مهم درباره افزایش عمر مفید ویلچر

توسطمحتوا پردازان کالا طب 947 1398-01-04

معرفی قطعات ویلچر

توسطمحتوا پردازان کالا طب 1243 1397-12-05

معرفی انواع ویلچر

توسطمحتوا پردازان کالا طب 5708 1397-11-23
ارسال نظر
پاسخ دهید

فهرست

جستجو

مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم