برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

بهترین ورزشهایی که با ویلچر میشه انجام داد

نوشته شده در تاریخ1398-01-02 توسط 156

برای بسیاری از کاربران ویلچر، ورزش کردن می تواند مانند یک رویا غیرممکن باشد. آنها مدتهاست که روزها را به سختی میگذرانند .در حالی که شما ممکن است رویای بازی در رشته های اصلی و یا کسب المپیک طلا را نداشته باشید و بسیاری از ورزش هایی که می توانید در آن شرکت کنید،زیرا آنها برای کاربران ویلچر طراحی شده اند. بعضی از آنها چندین ورزش معمولی هستند. بسیاری از این ورزش ها دارای سازمان های ورزشی برای ویلچر یا فدراسیون های ورزشی یا دستگاه های نظارتی است که مسابقات را سازماندهی می کنند، گاهی اوقات در سطح بین المللی، از جمله پارالمپیک.در اینجا لیستی از ورزش های مناسب کاربران ویلچر آمده است که کاربران ویلچر می توانند از آن لذت ببرند:

1.بسکتبال با ویلچر
بسکتبال یکی از اولین ورزش هایی بود که در سال 1956 برای کاربران ویلچر راه اندازی شده بود. این ورزش برای کسانی که عاشق بازی های سریع هستند و دقت و قدرت را دوست دارند، جذابیت دارد. از آنجایی که این ورزش در طول سالیان گذشته شهرت زیادی کسب کرده است، فدراسیون جهانی بسکتبال با ویلچر(IWBF) نیز برای سرپرستی امور این ورزش تشکیل شده است. بیشتر قوانین بسکتبال با ویلچر به غیر از قوانین حمل توپ مانند بسکتبال معمولی است. این ورزش رقابتی، بسیاری از ورزشکاران را درگیر خود کرده و بسیاری از هواداران بسکتبال از دیدن این بازیها لذت زیادی می برند.

2.راگبی با ویلچر
شروع آن در وینیپگ کانادا در سال 1976 است. این ورزش ارتباط هاکی، بسکتبال و والیبال را به یک بازی چالش برانگیز و لذت بخش برای هر کسی که دوست ورزش های تیم را دوست دارد، می دهد. تیم ها می توانند از مردان، زنان یا هر دو، تا شش نفر در هر طرف قرار بگیرند. این ورزش سریعا شهرت زیادی به دست آورد و امروزه در بیش از 25 کشور دنیا بازی می شود. فدراسیون جهانی ویلچر با راگبی (IWRF) نیز در سال 1993 تاسیس شد. امروزه راگبی با ویلچر جزو ورزش های تابستانی و رسمی پاراالمپیک محسوب می شود.

3.SOFTBALL با ویلچر
اتحادیه جهانی سافت بال با ویلچر در سال 1976 آغاز به کار کرد. امروزه 30 تیم جهانی در این اتحادیه عضویت دارند. ویلچر های مخصوصی برای انجام این نوع ورزش طراحی شده و امروزه توسط ورزشکاران استفاده می شود. ورزشکارانی که به ورزش های تیمی علاقه دارند به بازی سافتبال با ویلچر توجه زیادی می کنند.

4.فوتبال با ویلچر
فوتبال با ویلچر در زمین بازی بسکتبال نیز می تواند انجام شود. هر تیم دارای یک دروازه بان و 5 بازیکن است. فوتبال با ویلچر، فوتبال، بسکتبال و هندبال را با هم تلفیق می کند. قوانین این نوع فوتبال با فوتبال چمنی تفاوت زیادی ندارد و هدفش پاسکاری و گل زدن است

5. هاکی با ویلچر
هاکی روی ویلچر نیز در یک زمین بسکتبال انجام میشود. یک توپ پلاستیکی در این بازی استفاده می شود و چوب آن نیز از پلاستیک ساخته شده است. تعدد قوانین چندگانه شامل محدودیتی است که گلوله های توپ نمی توانند توپ را محکم کنند و محدوده را در جایی که می توانند حرکت کنند.هاکی مانند بسکتبال، یک بازی سریع است که کار گروهی را ایجاد می کند.

6.تنیس با ویلچر
براد پارکس در سال 1970 برای اولین بار تنیس با ویلچر را معرفی کرد. قوانین این نوع بازی با تنیس معمولی فرقی ندارد. بازیکنان می توانند به تنهایی، به همراه یک بازیکن دیگر یا به عنوان عضوی از یک تیم در مسابقات شرکت کنند. تنها وسیله مورد نیاز برای انجام این نوع تنیس، ویلچر مخصوص این نوع تنیس است

7.تنیس روی میز با ویلچر
تنیس روی میز با ویلچر یک بازی سریع است که به راحتی توانایی های مختلف را در بر می گیرد. این نیز یک ورزش بدون تماس است که شما را به لحاظ ذهنی تیز نگه می دارد. قوانینش با قوانین تنیس روی میز معمولی تفاوت جزیی دارد.

8-بولینگ با ویلچر
یکی از ساده ترین ورزش ها برای یادگیری، بولینگ با ویلچر . این بازی در خطوط بولینگ استاندارد با استفاده از نمره استاندارد انجام می شود. یکی از مهمترین سازگاری ها این است که توپ باید از موقعیت ثابت آزاد شود. حامیان می توانند توپ را جای گذاری کنند، اما آنها نمی توانند توپ را لمس کنند، زمانی که آنها آن را در محل قرار داده اند. بعد از آن، ورزشکار ویلچری برای تنظیم توپ در حال حرکت به دست کشیدن پین است.

9.بدنسازی با ویلچر
آموزش قدرت بدنی مناسب برای همه کسانی که علاقمند به حفظ سلامت و جلوگیری از آسیب هستند مهم است. استفاده کنندگان از ویلچر با استفاده از سلاح های خود به خصوص در شانه آسیب می بینند، بنابراین آموزش قدرت برای کمک به حفظ استقلال کاربران حیاتی است. وزنه های بلند یکی از محبوب ترین راه های افزایش قدرت هست. در حالی که بیشتر ورزشکاران ویلچری، تمرینات قدرت خود را برای جلسات در خانه یا در ورزشگاه محدود می کنند، برخی دیگر در رقابت های بدنسازی و رقابت های سنگین وزن شرکت می کنند.

10.تیراندازی با کمان :
نکته مهم در مورد تیراندازی با کمان این است که می توان آن را در طول سال انجام داد. قوانین و نمره دهی همانند تیراندازی در المپیک هست و اکثر مردم به تجهیزات تطبیقی نیاز ندارند. تعدادی از سازوکارها شامل انتشار مکانیکی برای تعظیم یا استفاده از دستیار برای کشیدن فلش مورد نیاز است. افراد در دسته های مختلف بسته به سطح ناتوانی خود، رقابت می کنند. تیراندازی به عنوان یک سازنده اعتماد به نفس، کمک می کند تا تمرکز و صبر را بهبود بخشند.

11.شمشیر بازی با ویلچر :
شمشیر بازی تنها با چند تغییر کوچک در قالب شمشیر بازی با ویلچر برای ویلچریها طراحی شد. ورزش اصلی شمشیر بازی این بوده است که دو رقیب در مقابل هم قرار می گرفتند و با شمشیر به سمت یکدیگر حمله ور می شدند. امروزه اسب جای خود را به ویلچر داده است. امروزه شمشیر بازی با ویلچر شهرت زیادی کسب کرده است. انجام این ورزش نیازمند یک ویلچر مخصوص شمشیر بازی و عکس العمل های سریع کاربر ویلچر است.

12.دوچرخه سواری کوهستان با ویلچر :
حتما از دوچرخه مخصوص همراه با دنده محافظ مانند کلاه ایمنی استفاده میشود.

13.اسکی روی برف با ویلچر:
امروزه در سراسر جهان، ورزش های زمستانی مانند اسکی، اسنوبورد سواری و ... توسط بسیاری از کاربران ویلچر انجام می شود. اسکی برای کاربران ویلچر دارای هیجانات خاصی است که حتی انسان های سالم نیز به دنبال آن نمی روند!

14.اسکی روی آب با ویلچر :
این ورزش انتخابی خوب برای آن دسته از کاربران است که از آب لذت می برند و در دنیای سرعت هستند. در این ورزش کاربر ویلچر بر روی اسکی خاصی به دنبال یک قایق کشیده می شود و دستگاه خاصی ایمنی شرایط را کنترل می کند.

15.موج سواری با ویلچر :
امروزه تخته موج های خاصی برای کاربران ویلچر طراحی شده تا براحتی بتوانند از موج سواری بر روی آب لذت ببرند. اخیرا طراحی های جدیدی برای تخته موج ها بوجود آمده است و این امکان را به کاربر ویلچر می دهد تا براحتی از کنار ساحل به سمت دریا حرکت کند. این نوع تخته موج ها پایداری زیادی را برای کاربر ویلچر فراهم می کنند.

16.پرش از ارتفاع با ویلچر :
با انجام این ورزش،‌ سطح آدرنالین بدن کاربر حتی تا چند روز پس از پرش نیز بالا می ماند! در تمام طول مسیر، کابران ویلچر به یک فرد سالم متصل شده اند که مربی کاربر هست. با اینکه این دو فرد به هم متصل شده اند،‌ اما کاربر ویلچر توانایی کشیدن طناب و کنترل آن را دارد و در سطح توانایی های خود می تواند کنترل شرایط را در دست بگیرد.

17. پاراگلایدینگ با ویلچر:
این ورزش یک ماجراجویی پرهیجان و ترسناک برای کاربران ویلچر محسوب میشه. در این نوع پاراگلایدینگ کاربران ویلچر باید از یک ویلچر سه چرخه استفاده کنند .کاربران ویلچر می توانند تا ارتفاع 1500 فوت بالا روند، احساس پرواز و سوار شدن بر بادکها را تجربه کنند و از منظره زیبای آسمان لذت ببرند.

18.مسابقه ویلچر سواری
امروزه ویلچر سواری در میان ورزشکاران دارای معلولیت جسمی، متداول گردیده است. مسیر این نوع مسابقات یک خط صاف نیست و ویلچر سوار باید از مهارت های خاص خود استفاده کند تا بتواند از مسیر های متنوع معین شده عبور کند.

محصولات مرتبط
1,600,000 تومان
ویژگیهای ویلچر حمل بیمار کالسکه ای مدل 9001L زیر دستی و زیر پایی جمع شودارای ترمز روی دسته و کمربنددارای یک کیف کولی جهت جابجایی دارای بدنه آلومینیوم مقاوم بسیار سبکبا عرض کم جهت تردد در معابر کوچککفی و پشتی برزنتی...
13,500,000 تومان
ویژگیهای ویلچر برقی فراتک مدل گاما 45 با دو عدد موتور 500 وات DCتوان بالا رفتن تا شیب 10 درجهبدون آلایندگی و قابلیت دور در جازمان شارژ کامل : حدود 7 ساعتمنبع تغذیه دو باتری سیلد اسید 12 ولتتنظیم سرعت ویلچر تا 12...
ناموجود
ویژگیهای ویلچر برقی کامفورت EB103S چرخ عقب بادیبدنه استیل سبکدارای کاور مخصوصزیرپایی جدا شونده و قابل تنظیمدو موتوره 200 وات 24 ولتدارای شارژر 2 آمپر 24 ولتیدارای ترمز سولنوئیدیقابلیت حرکت با شیب های تا 10 درجهبا اهرم...
نوشته‌های مرتبط

مهارتهای مورد نیاز کار با ویلچر

توسطمحتوا پردازان کالا طب 215 1398-01-17

ویلچری که با حالات چهره کنترل می‌شود

توسطمحتوا پردازان کالا طب 182 1398-01-12

14 نکته مهم درباره افزایش عمر مفید ویلچر

توسطمحتوا پردازان کالا طب 122 1398-01-04

معرفی قطعات ویلچر

توسطمحتوا پردازان کالا طب 168 1397-12-05

نکات مهم و کاربردی درباره باطری ویلچر

توسطٌمحتوا پردازان کالا طب 729 1397-11-27

آشنایی با انواع ویلچر

توسطمحتوا پردازان کالا طب 972 1397-11-23
ارسال نظر
پاسخ دهید
لطفا برای ارسال نظر وارد شوید.

فهرست

کد QR

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم