دستگاه تست قند خون

فیلتر توسط
950,000 تومان
دستگاه قند خون برند: امپرور (Emperor) مدل Prodigy سنجش سریع طی 5 ثانیه نمایشگر بزرگ و خوانا 50 عدد نوار تست قند 100 عدد لنست خونگیری استفاده آسان از دستگاه 250 جایگاه برای ذخیره حافظه منبع تغذیه: باتری سکه...

دستگاه تست قند خون چیست ؟

دستگاه قند خون یا گلوکومتر (به انگلیسی Glucometer) وسیله ای است با آن آن،میتوان میزان غلظت گلوکز موجود در خون را بررسی نمود.میزان قند خون برای افراد مبتلا به دیابت، بایستی توسط دستگاه تست قند خون در زمانهای مختلف،مورد بررسی و آزمایش قرار گیرد.

کاربرد دستگاه قند خون

اندازه گیری میزان قند خون در کنترل دیابت و پیشگیری از عوارض ناشی از قند خون بالا یکی از اساسی ترین دلیل برای استفاده از دستگاه قند خون (گلوکومتر) می‌باشد.فرد دیابتی با استفاده از دستگاه قند خون،می تواند بدون مراجعه به مراکز درمانی و معاینه توسط پزشک،میزان قند خون خود را محاسبه نموده و در صورت مشاهده نتایج قند خون غیر طبیعی(قند خون بسیار بالا یا قند خون بسیار پایین) به پزشک مراجعه نموده و راهکارهای پزشک را جهت پایین آوردن قند خون یا رساندن قند خون به تعادل، اجرا نماید.لازم است بدانید میزان قند خون بالا بسیار خطرناک بوده و امکان ابتلا به بیماریهای چشمی، مشکلات کلیوی و بروز سکته های مغزی و سکته های قلبی را افزایش می‌دهد.

نحوه تست و بررسی میزان قند خون

برای سنجش قند خون بایستی، با توجه به نوع دستگاه تست  قند خون میزان مناسبی از خون (معمولا 0.3 تا 0.6 میکرولیتر) را روی نوار تست قند خون اضافه کنید. نوار تست قند خون معمولا با توجه به نوعی روکش الکترو شیمیایی با خون واکنش نشان داده و میزان قند خون را محاسبه و نمایش می‌دهد. برای تست و بررسی میزان قند خون معمولاً از نوک انگشتان خون گرفته می‌شود. با این حال از نقاط دیگر بدن نیز (با تجویز پزشک) می توان برای خون گیری استفاده کرد.

ادامه مطلبShow less

فهرست

جستجو

مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم