لامپ مادون قرمز

فیلتر توسط
نمایش 1 تا 9 از 9 مورد

لامپ مادون قرمز چیست ؟

لامپ مادون قرمز یک لامپ رشته ای بوده که برای تولید حرارت و گرما از آن استفاده می شود.در سال 1800 میلادی ویلیام هرشل از طریق افزایش دمای ثبت شده روی دماسنج، اشعه مادون قرمز را تشخیص داد و آن را پرتوهای گرمایی نامید.بدین جهت استفاده از لامپ مادون قرمز از سالیان قبل برای کاربردهای مختلف بسیار متداول بوده است.

امواج منتشر شده توسط لامپ مادون قرمز، دارای طول موجی بیشتر از امواج مرئی و کوتاه تر از امواج رادیویی بوده و برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از موارد استفاده از لامپ مادون قرمز (اینفرارد) جنبه درمانی آن است.یکی از بهترین روشهایی که امروزه برای تسکین درد یا کوفتگی بدن مورد استفاده قرار می گیرد،استفاده از لامپ مادون قرمز است.

اشعه مادون قرمز با نفوذ به عمق لایه اپیدرم پوست، باعث افزایش متابولیسم و باز شدن منافذ و مویرگ های خونی شده و نهایتاً منجر به شادابی و احیای پوست و کاهش دردهای عضلانی می‌گردد.البته از لامپ اینفرارد برای درمان بیماریهای مفصلی و ماهیچه ای و دردهای پشت کمر نیز استفاده می‌شود.کاربردهای دیگر این لامپ در فیزیوتراپی و کاهش دردهای مفصلی و البته تجزیه شیمیایی مایعات و گاز و نیز گرم کردن کرسی خانگی،می‌باشد.

کاربرد درمانی لامپ مادون قرمز

با تابش نور لامپ مادون قرمز به پوست،اشعه مادون به عمق 2 تا 7 سانتی‌متری لایه های داخلی پوست نفوذ کرده و به عضلات، رشته های عصبی و حتی استخوان ها می رسد. بسیاری از مطالعات نشان داده اند که فرکانس نور مادون قرمز بهترین کاربرد را برای بهبود شرایط التهابی دارد.

فناوری درمان مادون قرمز به افراد اجازه می دهد تا از مزایای خورشید بدون قرار گرفتن در معرض اشعه های یو وی فرابنفش استفاده کنند. همچنین، درمان با لامپ مادون قرمز ایمن و موثر و بدون عوارض جانبی است. در واقع، نور مادون قرمز ایمن بوده و حتی برای نوزادان در مراقبت های ویژه نوزادان نیز استفاده می شود.

نور مادون قرمز توسط گیرنده های نوری در سلول ها جذب شده و پس از جذب، مجموعه ای از رویدادهای متابولیکی در بدن آغاز می‌شود و چند فرآیند طبیعی بدن را در سطح سلولی آغاز می کند.

درمان با نور مادون قرمز به شل شدن شریان ها، مبارزه با رادیکال های آزاد برای کاهش استرس اکسیداتیو، جلوگیری از تجمع پلاکت ها در رگ ها و تنظیم فشار خون کمک می کند. از این رو، این گردش خون را تقویت می کند تا مواد مغذی و اکسیژن حیاتی را به بافت های آسیب دیده و بدن برساند.افزایش جریان خون به قسمت‌های مختلف بدن، رسیدن اکسیژن و مواد مغذی به سلول‌ها را ممکن ساخته و آنها را قادر می‌سازد تا به درستی و موثر عمل کنند. از این رو، این درمان باعث تحریک بازسازی و ترمیم بافت های آسیب دیده، کاهش درد و التهاب می شود.

درمان با  لامپ مادون قرمز در درمان بیماری‌های مختلفی، از جمله کمردرد، آرتریت، بورسیت، ترومای بلانت، کشیدگی عضلانی، سندرم تونل کارپال، درد گردن، کمردرد، نوروپاتی دیابتی، آرتریت روماتوئید، درد مفصل گیجگاهی فکی (TMJ) استفاده می‌شود.

ادامه مطلبShow less

فهرست

جستجو

مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم