لامپ UVA

فیلتر توسط
نمایش 1 تا 7 از 7 مورد

UVA مخفف چیست و به چه معناست

UVA (به فارسی:یو وی ای) مخفف کلمه UltraViolet-A (اولتراویولت A) می باشد. UVA به گونه های دیگری مانند UV-A یا UV تایپ A نوشته شده و معادل کلمه های فرابنفش A یا UV حشره کش یا UV دستگاه تست اسکناس است.

اشعه یووی UV (اولتراویولت یا فرابنفش)

اشعه یووی نوعی از امواج الکترومغناطیسی بوده که در نور خورشید وجود دارد و %10 از تابش کل نورخورشید را تشکیل می دهد.این اشعه برای چشم انسان از نوع نامرئی بوده، اگرچه انسان گاهی می تواند نور را در طول موج های کوتاهتر ببیند

تقسیم بندی انواع اشعه UV

اشعه UV-A بیشترین طول موج را داشته و پس از آن اشعه های UVC و UVB به ترتیب طول موج کوتاهتری دارند. اشعه های UVA و UVB از طریق جو منتقل می شوند،در صورتیکه اشعه UVC و برخی از اشعه های UV-B توسط لایه اوزون جذب می شود. بنابراUVAین، بیشتر اشعه های UV که به شما می رشند اشعه UVA با مقدار کمی UVB است.

لامپ UV-A در واقع لامپ UV از کلاس A محسوب میشود. این نوع لامپها به دو نوع نور سفید و نور مشکی (بلک لایت) تقسیم میشوند. تعدادی از کاربردهای لامپ یو وی ای شامل موارد زیر است: پزشکی،صنایع داروسازی،واکنش های فتوشیمیایی،تشخیص و تجزیه و تحلیل در صنایع نساجی و مواد شیمیایی،تایید آثار تاریخی و سنگهای قیمتی،تست،بازرسی و تجزیه و تحلیل در شاخه های مختلف صنعت، استفاده در جرم شناسی یا سخت شدن چسب و رزین،تولید جلوه های ویژه در صنعت سینما،تست اسکناس در صنعت بانکداری، حوزه پزشکی قانونی،نور علامت دهنده (sign lighting) و کشتن حشرات موزی.طول موج لامپهای uva در محدوده 350 تا 400 نانومتر میباشد.

ادامه مطلبShow less

فهرست

جستجو

مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم