فیلتر توسط
فیلتر توسط
قیمت
  • 0 تومان - 115,000 تومان

خلوص الکل

الکل و ضد عفونی کننده

فیلتر توسط
نمایش 1 تا 7 از 7 مورد

الکل طبی چیست؟

الکل طبی (مترادف الکل سفید یا الکل میوه) محلولی ضدعفونی‌کننده بوده که علاوه بر مصارف پزشکی، در صنایع آرایشی و بهداشتی، صنایع دارویی و صنایع غذایی کاربرد فراوان دارد.

کاربرد الکل طبی

الکل طبی یا الکل سفید با فراگیر شدن ویروس کرونا،کاربرد جدی تری در زندگی روزمره ما انسانها پیدا کرده و ضد عفونی دست ها یا استریل کردن سطوح از کاربردهای اصلی الکل اتانول طبی است.الکل اتانول طبی بدون رنگ بوده و بوی بسیار تندی دارد.بوی الکل دقیقاً همان بویی است که در زمان تزریق آمپول،به مشام می رسد .از دیگر ویژگیهای الکل طبی میتوان به فرار بودن آن در صورت قرارگیری در معرض هوا،یاد کرد.

در زمینه پزشکی از الکل اتانول طبی جهت جلوگیری از رشد میکروب‌ها، ضدعفونی ابزارهای پزشکی، تسکین دردهای شدید و گشاد کردن عروق استفاده می‌شود. الکل حلال بسیار خوبی بوده و به همین جهت در صنعت عطرسازی و ساخت ادکلن یا در صنعت رنگ سازی و تهیه لوازم آرایشی کاربرد گسترده ای دارد. در زندگی روزمره نیز می توان از الکل صنعتی جهت نظافت و ضدعفونی کردن وسایل، لکه گیری و جرم‌گیری، حل کردن چربی‌ها، پاک کردن دوده و نیز مشتعل‌کننده ذغال و چوب استفاده کرد.

تاثیر الکل طبی و بتادین در پیشگیری از عفونت

بین الکل و بتادین از نظر کنترل عفونت موضعی تفاوتی وجود ندارد.در مقایسه اثر الکل و بتادین در آماده سازی پوست قبل از ورود کاتتر،گرچه بتادین در کاهش عفونت موضعی ضعیف تر از الکل طبی عمل کرده است اما از نظر آماری تفاوت زیادی بین الکل و بتادین وجود ندارد با این وجود توصیه می شود برای آماده سازی پوست محل ورود کاتتر،ابتدا از الکل و سپس از بتادین استفاده شود.الکل به عنوان یک ماده ضدعفونی کننده،زمینه را برای نفوذ بیشتر بتادین به لایه های پوست که محل تجمع باکتری ها می باشد،آماده نموده و از این طریق دسترسی هرچه بیشتر بتادین را به میکروارگانیسم های مقیم پوست فراهم می نماید.منبع

ادامه مطلبShow less

فهرست

جستجو

مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم