برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

مقایسه شیردوش دستی و شیردوش برقی

نوشته شده در تاریخ1398-01-21 توسط 1505

بهترین تغذیه برای نوزاد، شیر مادر است. شیردوش ها به جهت تغذیه نوزادان ساخته شدند که به عنوان یاری کننده مادر عمل کرده و زمانی که مادر به هر دلیلی مانند شاغل بودن نیاز به ذخیره شیر خود دارد، به عنوان نگهدارنده ی شیر مادر عمل کند. همچنین شیردوش به اتصال مجاری شیر به دهان نوزاد و بیرون آوردن نوک سینه هایی که صاف و برعکس هستند کمک زیادی کرده و نوزاد شیرخوار راحت تر می تواند سینه مادر را بگیرد.

شیردوش‌های دستی:

با نیروی دست کار می کنند. زمانی که با دست تلمبه را فشار می­ دهید، شیر از آن خارج می ­شود. بعضی از مادران معتقدند که کار با این نوع شیردوش راحت ­تر است. زیرا قدرت مکش آن با دست قابل کنترل است. این شیردوش‌ها نسبت به انواع دیگر آن ها سبک‌تر، ارزان‌تر و کم صداتر بوده و جای کمتری را اشغال می­ کنند.

شیردوش های برقی:

از نکات مثبت این نوع شیردوش سرعت بالا و سهولت در استفاده از آن ها است. این شیردوش برقی با استفاده از باتری یا وارد کردن کابل آن به پریز برق و روشن شدن موتور کوچکش کار می کند. این نوع شیردوش ها ممکن است بیش از یک لوله یا تیوب متصل شده به پوشش شیردوش داشته باشند. تلمبه یک پنل کنترل کننده با یک سوئیچ دارد که درجه مکش را تنظیم می کند. بعضی از شیردوش های باتری دار روی الگوهای مختلف مکش قابل تنظیم هستند. سهولت استفاده و کارایی بالا نکات مثبت این نوع شیردوش‌ها محسوب می‌شوند. مادرانی که مکرر اقدام به دوشیدن می‌کنند (مثلاً به منظور ادامه شیردهی پس از بازگشت به کار یا برای تغذیه دوقلوها) معمولاً شیردوش‌های برقی (یا باتری دار) را انتخاب می‌کنند. با اکثر شیردوش‌های برقی می‌توان هر دو سینه را در آن واحد دوشید. در حقیقت بهترین زمان دوشیدن شیر و تغذیه نوزاد با شیشه درست زمانی است که نوزاد 3 تا 4 هفتـه دارد زیرا بسـیاری از نوزادان اگر دیر شـود شـیشـه را نمی‌گیرند.
به این دلیل که این نوع شیردوش با برق یا باتری کار می کند مادر باید در زمانی که برق یا باتری در دسترس نیست احتیاط لازم را انجام دهد. به همین منظور در مواقعی که بیرون از منزل هستید یک شیردوش دستی همراه خود داشته باشید.البته شیردوش بیمارستانی که در نوع خود از نظر مکش و کیفیت در رتبه بالاتری هستند.


حالا سوال این است که شیردوش برقی بگیرم یا دستی؟

ممکن است این سوال برای شما هم پیش آمده باشد کدام نوع می تواند یاری دهنده ی شما در امر شیردهی برای نوزاد کوچک تان باشد. به طور کلی انواع و اقسام شیر دوش های دستی و برقی در بازار موجود است. بسته به نیاز و راحتی مادران، شیر دوش های برقی قابلیت بهتری در تنظیم مکش و ماساژ سینه برای بهره وری بیشتر در شیردهی را دارد. البته در نظر داشته باشید ممکن است سطح مکشی که در آن برای مادری به راحتی شیر دوشیده می شود برای شما شکنجه محسوب شود. همچنین اگر به دنبال کارایی بالاتر هستید می توانید با پرداخت هزینه‌ای بیشتر شیردوشی را بخرید که تعداد مکش آن در هر دقیقه بیشتر بوده و دارای توانایی دوشیدن مضاعف باشد. شیردوشی که بتوان با آن در آن واحد هر دو سینه را دوشید، زمان دوشیدن را به کمتر از نصف می‌رساند. چرا که دوشیدن هر یک از سینه‌ها به طور جداگانه تقریباً 30 دقیقه طول می‌کشد ولی دوشیدن همزمان حدوداً 12 دقیقه به طول می‌انجامد، چرا که به علت تخلیه کامل هر دو سینه تولید شیر را تحریک می‌کند.

منبع : baby-center

نوشته‌های مرتبط

راهنمای انتخاب شیردوش مناسب

توسطمحتوا پردازان کالا طب 322 1398-01-04

پنج شیردوش بیمارستانی برتر در سال 2018

توسطمحتوا پردازان کالا طب 523 1397-12-06
ارسال نظر
پاسخ دهید

فهرست

کد QR

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم