مقایسه شیردوش دستی و شیردوش برقی

نوشته شده در تاریخ1398-01-21 توسط 4438

بهترین تغذیه برای نوزاد، شیر مادر است. شیردوش به نوعی دستیار مادر بوده و جهت ذخیره سازی شیر،کمک شایانی به مادر میکند و البته شیردوش به اتصال مجاری شیر به دهان نوزاد و بیرون آوردن نوک سینه های صاف، کمک کرده تا نوزاد راحت تر بتواند سینه مادر را بگیرد.

شیردوش‌های دستی:

شیردوش دستی،با نیروی دست کار می کند. زمانی که با دست تلمبه را فشار دهید، شیر از سینه خارج می­شود. این شیردوش‌ها نسبت به شیردوشهای برقی سبک‌تر، ارزان‌تر و کم صداتر بوده و جای کمتری را اشغال می­ کنند.

شیردوش های برقی:

از نکات مثبت این نوع شیردوشها، سرعت بالا و سهولت در استفاده از آن ها است. این شیردوش برقی با استفاده از باتری یا وارد کردن کابل برق به پریز و روشن شدن موتور کوچکش کار می کند. این نوع شیردوش ها ممکن است بیش از یک شلنگ متصل به شیردوش داشته باشند. در این محصولات،میتوان درجه مکش را کاهش یا افزایش داد. بعضی از شیردوش های برقی،روی الگوهای مختلف مکش قابل تنظیم هستند. سهولت استفاده به همراه کارایی بالا از نکات مثبت این نوع شیردوش‌ها به حساب می آید. مادرانی که نیاز به استفاده مکرر از دستگاه شیردوش دارند، معمولاً شیردوش‌های برقی را انتخاب می‌کنند. با بعضی از شیردوش‌های برقی می‌توان هر دو سینه را بصورت همزمان، دوشید.بهترین زمان دوشیدن شیر و تغذیه نوزاد با شیشه،زمانی است که نوزاد 3 تا 4 هفتـه دارد زیرا بسـیاری از نوزادان اگر دیر شـود شـیشـه را نمی‌گیرند.
به این دلیل که این نوع شیردوش با برق یا باتری کار می کند مادر باید در زمانی که برق یا باتری در دسترس نیست احتیاط لازم را انجام دهد. به همین منظور در مواقعی که بیرون از منزل هستید یک شیردوش دستی همراه خود داشته باشید.البته شیردوش بیمارستانی که در نوع خود از نظر مکش و کیفیت در رتبه بالاتری هستند.


حالا سوال این است که شیردوش برقی بگیرم یا دستی؟

ممکن است این سوال برای شما هم پیش آمده باشد کدام نوع می تواند یاری دهنده شما در امر شیردهی برای نوزاد تان باشد. به طور کلی انواع و اقسام شیر دوش های دستی و برقی موجود است. بسته به نیاز و راحتی مادران، شیر دوش های برقی قابلیت بهتری در تنظیم مکش و ماساژ سینه برای بهره وری بیشتر در شیردهی دارد. البته در نظر داشته باشید ممکن است سطح مکشی که در آن برای مادری به راحتی شیر دوشیده می شود برای شما شکنجه محسوب شود. اگر به دنبال کارایی بالاتر هستید می توانید با پرداخت هزینه‌ بیشتر شیردوشی را بخرید که تعداد مکش آن در هر دقیقه بیشتر بوده و دارای توانایی دوشیدن مضاعف باشد. شیردوشی که بتوان با آن بصورت همزمان هر دو سینه را دوشید، زمان دوشیدن را به کمتر از نصف می‌رساند. چرا که دوشیدن هر یک از سینه‌ها به طور جداگانه تقریباً 30 دقیقه طول می‌کشد ولی دوشیدن همزمان حدوداً 12 دقیقه به طول می‌انجامد، که به علت تخلیه کامل هر دو سینه تولید شیر را تحریک می‌کند.

منبع : baby-center

محصولات مرتبط
نوشته‌های مرتبط

راهنمای انتخاب شیردوش مناسب

توسطمحتوا پردازان کالا طب 1414 1398-01-04

پنج شیردوش بیمارستانی برتر در سال 2018

توسطمحتوا پردازان کالا طب 1563 1397-12-06
ارسال نظر
پاسخ دهید
لطفا برای ارسال نظر وارد شوید.

فهرست

جستجو

مشاهده همه محصولات
محصولی پیدا نشد

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم