مصرفی عمومی

 • سوزن اسپاینال

  سوزن اسپاینال

  نوک سه وجهی سوزن اسپاینال ورودی صاف را ترکیب میکند با مقدار مناسب مقاومت در برابر سوراخ برای کمک به سوراخ کردن را ترکیب می کند.پایه سوزن شفاف است، و این باعث می شود که ریفلاکس مایع نخاعی بررسی شود.برش سه جهته در سوزن اسپاینال، منجر به ورود هموار، آسان و بی خطر به ناحیه Dura  میگردد. در ضمن، پایه این سوزن ها، جهت اطلاع از ریفلاکس مایع اسپاینال، شفاف می باشد.بی‌حسی نخاعی نوعی از بیهوشی منطقه‌ای است که به صورت تزریق ماده بی‌حسی موضعی به فضای زیر دورا می‌باشد. به طور کلی با استفاده از سوزنی که طول آن معمولاً 9 سانتی‌متر (3.5 اینچ) می‌باشد. برای افراد خیلی چاق انواع دیگری از سوزن با طول 12.7 در دسترس هستند. نوک سوزن اسپاینال به صورت یک نقطه کوچک و یا مورب می‌باشد البته به تازگی سوزن اسپاینال که نوک آن به شکل نوک مداد است نیز در دسترس می‌باشدبی حسی اسپاینال شاخه ای از بی حسی هدایتی یا ناحیه ایی است که با تزریق محلول بی حسی موضعی به مایع مغزی نخاعی در فضایساب ارکنوئید انجام میشود و عموما جهت اعمال جراحی مربوط به قسمت های تحتانی شکم ،پرینه و اندام تحتانی به کار میرود.قبل از انجام بی حسی یک انفوزیون داخل وریدی اغاز میشود و تمام وسایل ، دارو ها و مانیتور هایی که برای بیهوشی نیاز است برای بی حسی اسپاینال نیز مورد استفاده قرار میگرد.

 • آنژیوکت

  آنژیوکت

  آنژیوکت یا کانولا (به انگلیسی venflon) به وسیله سوزنی که دارد وارد رگ وریدی بیمار می‌شود، زمانی که کاتتر در ورید بیمار قرار گرفت سوزن یا همان نیدل از آنژیوکت خارج می‌شود و آنژیوکت در رگ بیمار باقی می‌ماند و در نهایت با چسب ضد حساسیت روی پوست بیمار، محکم می‌شود. تزریق مستقیم مواد دارویی، محلولهای تزریقی و یا سایر مایعاتی که نمی توان از راه دهان وارد بدن نمود، با تزریق آنژیوکت بدرون خون امکانپذیر است.در واقع با آنژیوکت میتوان تزریق سرم خوراکی را به درون شریان براحتی انجام داد.ورودي تزريق آنژیوکت مجهز به دريچه يکطرفه بوده كه از برگشت جريان مايع تزريقی جلوگیری مي‌كند. از آنژيوكت براي تزریقهای بدون دخالت سوزن استفاده مي‌شود و در نتيجه خطر عفونت كاهش يافته و از جراحت‌های ناشي از فرو رفتن سوزن در بدن جلوگيري مي‌شود.

 • دستکش

  دستکش

  انواع دستکش لاتکس latex کم پودر و بدون پودر ،دستکش نایلونی،دستکش نیتریل ، دستکش جراحی، دستکش وینیل را در کالا طب بیابید. فروشگاه کالا طب عرضه کننده انواع دستکش معاینه شامل دستکش لاتکس کم پودر و دستکش لاتکس بدون پودر،دستکش جراحی کم پودر،دستکش جراحی بدون پودر،دستکش نیتریل مشکی ،دستکش وینیل بدون پودر،دستکش استریل بوده و قابلیت ارسال تمام محصولات به سراسر ایران وجود دارد

 • سرنگ

  سرنگ

  سرنگ ابزاری است که برای تزریق دارو به بدن استفاده میشود. سرنگ عموماً بصورت استوانه‌ای‌ شکل و مدرّج است که در انتهای آن پیستونی قرار دارد که با فشار دست، دارو را به جلو هدایت کرده و از طریق سرسوزن وارد بدن می‌کند. امروزه اغلب سرنگ‌ها یک بار مصرف بوده و جنس آن‌ها پلاستیکی است. البته سرنگ شیشه ای نیز در کالا طب وجود دارد که جهت تزریق و بوتاکس کاربرد دارد که بهترین نوعش سرنگ شیشه ای بی دی BD میباشد. سرنگها با حجمهای متفاوت و جهت کاربردهای مختلفی تولید میشوند .مثل سرنگ انسولین که دارای دو نوع نیم و یک واحدی است و سرنگهای دیگر تزریق که با حجمهای متفاوتی ساخته میشوند.یا سرنگ گاواژ یا سرنگ وریدی و یا سرنگ شست و شو

 • چسب لکوپلاست

  چسب لکوپلاست

  چسب لوکوپلاست نوعی نوار چسب تولید شده از الیاف بافته شده پنبه ای آغشته شده با چسب زینک اکساید می باشد و برای تثبیت کردن پانسمان یا کاتتر استفاده می شود. به طور کلی چسب لوکوپلاست در ورزش و فیزیوتراپی به عنوان یک ابزار برای محدود کردن جابجایی مفصل یا اندام آسیب دیده یا  محدود کردن حرکت آن استفاده میشود . یکی دیگر از مزیت های نوار چسب لکوپلاست سهولت در تکه کردن و چسباندن آن توسط ورزشکاران است. برای بریدن این نوار چسب نیاز به قیچی وجود ندارد. چسب لوکوپلاست به دلیل خاصیت غیر ارتجاعی و عدم تاثیر سریع رطوبت هوا بر روی آن، ابزاری بسیار عالی برای ورزشکاران است.

 • کاندوم شیت

  کاندوم شیت

  کاندوم شیت جهت کمک به خروج ادرار و جلوگیری از نشت آن با خاصیت نرم و سازگار با پوست و بدون لغزندگی تولید شده است. لوله انتهایی بلند این محصول با قطر متناسب آن، باعث فراهم آوردن حداکثر حالت تخلیه گردیده و به راحتی به هر کیسه ادرار استانداردی قابل اتصال است.سوند کاندومی، ادرار خارج شده از مثانه را به کیسه ادرار (یورین بگ) که به پای بیمار متصل است، انتقال می‌دهد. این سوندها به طور معمول توسط آقایانی که نمی‌توانند ادرار خود را کنترل کنند استفاده می‌شود.

 • چست لید

  چست لید

  چست لید به جهت اتصال سیم دستگاه مانیتور قلب به قفسه سینه بیمار بکار میرود. چستلید، قطعه ای یکبار مصرف است که در پزشکی به منظور نشان دادن سیگنال های قلبی در دستگاه مانیتور قلب ، مورد استفاده قرار می گیرد.چست لید مانند دوربین فیلم برداری عمل می کند و قلب را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار داده و جریان الکتریکی قلب را که حاکی از نمایش سه بعدی قلب است را در مانیتور بالای سر بیمار به نمایش می گذارد .از چست الکترود در تست ورزش،تست استرس و یا تست هولتر و نیز بررسی شرایط قلبی بیمار استفاده می شود.به طور خلاصه، پزشک با استفاده از این وسیله سیگنال های قلبی بیمار را مشاهده و بررسی می نماید و بدون این قطعه یکبار مصرف امکان بررسی شرایط قلبی بیمار نیست.کالا طب عرضه کننده انواع چست لید با مارکهای اسکین تکت Skin tact،ویونت Vivent،اینتکو Intco،دورمو Dormo و یا مدیکا و یا BSS میباشد.

 • رول ملحفه

  رول ملحفه

 • سوند

  سوند

 • ست سرم

  ست سرم

   ست سرم وسیله ای برای تزریق وریدی است . برای تزریق مایع زیر پوست یا داخل ماهیچه به بزرگسالان به میزان 3 میلی لیتر محدودیت وجود دارد؛ چرا که تزریق بیش از این مقدار باعث ایجاد مشکلات در بافت محل تزریق، نارسایی قلبی، و فشار خون بالا می گردد. اما در تزریق مایعات به طور مستقیم در رگ بیمار چنین محدودیتی وجود ندارد و بیمارانی که مبتلا به نارسایی قلبی ، نارسایی کلیه و دیابت هستند بسته به نیاز روزانه می توانند از این طریق و با تجویز پزشک مایعات ضروری را دریافت نمایند.

 • زیرانداز

  زیرانداز

 • ماسک

  ماسک

  ماسک به عنوان یک ابزار محافظ در برابر ذرات معلق عفونی در فضا و البته تمام آلودگیهای محیطی طراحی و تولید شده است.ماسک های پزشکی به انواع مختلفی تقسیم میشوند.گروه اول، ماسک سه لایه کشدار بوده که توسط دو کش که در دو طرف ماسک هستش بر روی صورت قرار میگیرد.اینگونه ماسکها به دو گروه تقسیم میشوند:گروه اول ماسک سه لایه کشی بزرگسال (که به این گونه ماسکها،فیس ماسک یا ماسک پرستاری هم گفته میشود) هست  وگروه دوم،ماسک سه لایه کشدار کودک یا ماسک سه لایه اطفال میباشد.گروه دوم ماسک سه لایه بند دار یا ماسک جراحی بوده که مشابه ماسک سه لایه کشی هست با این تفاوت که در دو طرف ماسک دو بند قرار داشته که باید هر دو در پشت سر محکم بسته شود.اینگونه ماسکها،جهت عمل جراحی کاربرد دارد.گروه سوم ماسکها،ماسک فیلتر دار N95 میباشد که در آلودگی هوا یکی از ماسک های محافظ مناسب به شمار می آید و طبق استاندارد امریکایی NIOSH برای درجه فیلتراسیون ماسک ها نامگذاری شده است که N به نشانه ی عدم مقاومت نسبت به روغن و 95 به معنای فیلتر کردن ذرات گرد و غبار بیش از%95 می باشد. گروه چهارم از ماسکها،ماسک FFP2 بوده که نوعی از ماسک فیلتردار با فیلتر ثابت می باشد که با استاندارد EN149:2001 نامگذاری شده است .این نام گذاری FFP2 به این معناست که این ماسک تا 95% از ذرات مضر در هوا با اندازه بین 2 و 5 میکرون را فیلتر می کند.

 • الکل و محصولات ضد عفونی کننده

  الکل و محصولات ضد عفونی کننده

  الکل محلولی ضدعفونی‌کننده بوده که علاوه بر مصارف پزشکی و بیمارستانی، موارد استفاده متعددی نیز در صنعت و سایر فعالیت‌های روزمره دارد. این محصول در صنایع آرایشی، بهداشتی، دارویی و غذایی کاربرد فراوان دارد. در زمینه پزشکی، جهت جلوگیری از رشد میکروب‌ها، ضدعفونی کردن ابزارهای طبی، تسکین دردهای شدید و گشاد کردن عروق استفاده می‌شود. الکل حلال بسیار خوبی بوده و به همین دلیل در صنعت عطرسازی و ساخت ادکلن و در صنعت رنگ سازی و در تهیه لوازم آرایشی کاربرد فراوان دارد. در زندگی روزمره نیز از الکل صنعتی جهت نظافت و ضدعفونی کردن وسایل، لکه گیری و جرم‌گیری، حلال چربی‌ها، پاک کننده دوده و چربی و مشتعل‌کننده ذغال و چوب استفاده می‌شود. همچنین در صنعت یخ‌ سازی نیز به علت اینکه نقطه ذوب پایینی دارد کاربرد دارد.الکل طبی یا الکل سفید که این روزها با معروف‌تر شدن الکل‌ها و اهمیت‌شان در ضدعفونی‌کردن سطوح در میان عموم پرکاربردتر هم شده، اتانول است و خاصیت پاک‌کنندگی و ضدعفونی‌کنندگی دارد. اتانول رنگ ندارد و بوی تندی دارد. همان بویی که حتما در تزریقاتی‌ها به مشامتان رسیده، بوی الکل طبی است. الکل‌های طبی بسیار فرار هستند.این روزها که دنیا با ویروس موذی و ناسازگار کرونا طرف شده است، الکل‌های طبی بیشتر از هر زمان دیگری  مورد توجه قرار گرفته‌اند. برای اینکه سطوح و دست‌ها را با الکل طبی تمیز کنید و از کرونا دور شوید، باید به سراغ الکل‌هایی با طیف خاصی از خلوص بروید. این را در ذهن داشته باشید که بازه‌ای میان 62 تا 72 درصد از خلوص برای ضدعفونی‌کننده ‌بودن الکل، بهترین درصد خلوص است

 • کیسه ادرار

  کیسه ادرار

  کیسه ادرار جهت جمع آوری یا نمونه گیری ادرار میباشد که به وسیله لوله مخصوص به بخش جمع کننده ادرار متصل میشود. کیسه ادرار در دو نوع بزرگسالان و اطفال تولید میگردد که دارای شیر تخلیه و بخش مخصوص برای آویزان کردن هستند که به استفاده راحت تر از آنها کمک میکنند.

 • بتادین

  بتادین (BETADINE) یا پوویدون آیوداین، یکی از مواد ضدعفونی‌کننده قوی بوده که به صورت گسترده‌ای برای ضدعفونی و پانسمان زخم‌ها به کار می‌رود. بتادین سبز ده درصد محلول آنتی سپتیک و از بین برنده باکتری‌های گرم مثبت و گرم منفی، قارچ‌ها، ویروس‌ها و اسپورها بوده و باید توجه نمود که در سوختگی‌ها به هیچ عنوان از بتادین استفاده نشود. (به خاطر وجود ترکیبات یده) برای ضدعفونی نمودن زخم‌ها 5 الی 6 دقیقه این ترکیب روی پوست قرار گرفته و بلافاصله با محلول نرمال سالین از محل پاک می‌شود. بتادین قهوه‌ای یا اسکراب7.5  درصد برای اسکراب نمودن پوست بیمار در عمل‌های جراحی به کار رفته و حاوی دترژن نیز می‌باشند که تولید حباب و لغزندگی می‌کند. از بتادین برای ضدعفونی کردن پوست بیمار و دست جراح استفاده می‌شود. بتادین برای شستشوی زخم‌های کوچک نیز کاربرد دارد. بتادین به دو صورت مایع و پودر به فروش می‌رسد. پوویدون ـ آیودین نخستین بار به سال 1995 تولید شد.

فیلتر توسط
نمایش 1 تا 20 از 209 مورد

فهرست

کد QR

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم